Ana Sayfa Siyaset UBP Kurultayı yarın başlıyor

UBP Kurultayı yarın başlıyor

Ulusal Birlik Partisi 20. Olağan Kurultayı yarın başlıyor.

Giriş Tarihi: 30 Ekim 2015 Cuma 07:25
UBP Kurultayı yarın başlıyor

Ulusal Birlik Partisi (UBP) 20. Olağan Kurultayı yarın başlıyor.

UBP’den verilen bilgiye göre, cumartesi ve pazar olmak üzere 2 gün sürecek kurultayda, 7 aday başkanlık için yarışacak.

Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda yarın saat 10.00’da başlayacak kurultayın ilk gününde konuşmalar yapılacak, ikinci gün ise genel başkanlık ve parti meclisi seçimleri yapılacak. 

Kurultay yarın UBP Genel Sekreteri Sunat Atun’un yoklama alması ve Başkanlık Divanı’nın oluşumu ile başlayacak.

Kurultay, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün’ün konuşması ile sürecek.

Kurultayın ilk gününde mesajlar okunacak. Faaliyet ve mali raporların sunulup görüşülmesi ve aklanmasının ardından başkanlık için yarışan 7 aday konuşma yapacak ve kurultayın ilk günü dilek ve temennilerle tamamlanacak.

1 Kasım Pazar günü ise seçimler yapılacak. Sandıklar saat 08.00’de açılacak ve üyeler saat 22.00’ye kadar oy kullanabilecek.   

Kurultayda, genel başkanlık için Hüseyin Özgürgün, Ersin Tatar, Ünal Üstel, Ersan Saner, Zorlu Töre, Nazım Çavuşoğlu ve Oğuz Ceyda yarışacak.

Genel başkanlık seçimi için hazırlanan oy pusulasında ilk sırada Hüseyin Özgürgün, 2. sırada Ahmet Oğuz Ceyda, 3. sırada Ersin Tatar, 4. sırada Zorlu Töre, 5. sırada Ünal Üstel, 6. sırada Hamza Ersan Saner ve 7. sırada Nazım Çavuşoğlu yer alacak.

70 PM ÜYESİ İÇİN 140 ADAY

Kurultayda, parti meclisi için 10’u Kadın Kolları, 10’u da Gençlik Kolları olmak üzere toplam 70 üyelik için 140 aday yarışacak.

BAŞKANLIK İÇİN SALT ÇOĞUNLUK ŞARTI… AKSİ HALDE 2. TUR

10 bin civarında üyenin oy kullanması beklenen kurultayda kullanılacak oyun salt çoğunluğunu elde eden aday genel başkan olacak. Adayların oylama sonucu salt çoğunluğu elde edememesi durumunda, bir sonraki hafta en çok oy alan 2 adayın yarışacağı ikinci tur seçim yapılacak. Salt çoğunluğun aranmayacağı ikinci turda en çok oy alan aday başkanlığa seçilmiş olacak.

(tak)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık