Ana Sayfa Gündem UBP: Polise duyulan güvenin sorgulanması üzüntü verici

UBP: Polise duyulan güvenin sorgulanması üzüntü verici

Ana muhalefet Ulusal Birlik Partisi (UBP), ülkede son dönemde yaşanan olaylarla genel huzurun bozulduğunu iddia ederek Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’nu eleştirdi.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2015 Pazartesi 12:00
UBP: Polise duyulan güvenin sorgulanması üzüntü verici

UBP Genel Merkez’den yapılan yazılı açıklamada, “Ülkemizin genel huzurunun her geçen gün bozulduğunu, önemli ölçüde medyamızın gündemini işgal ettiğini ve bu olumsuzlukların, ülkenin sevk ve idaresi yanında genel huzur ve asayişinden sorumlu hükümetin, yönetim zafiyetlerinden kaynaklandığını endişeyle izlemekteyiz” denildi.

Açıklama şöyle devam etti:

“KKTC’de gün geçmiyor ki, ekonominin her alanında çöküşlerin yarattığı kaosun yanı sıra uyuşturucu, gasp, cinayet, kişi hak ve özgürlüklerinin ihlalleri medyamızı meşgul etmesin.

Özellikle, geride bıraktığımız haftada meydana gelen bir cinayet, sonrasında gelişen olaylar ve yarattığı gelişmelerin, ciddi endişeleri de beraberinde taşıdığı yadsınamaz bir gerçektir.

Halkımızın, polis teşkilatımıza duyulan güvenin sorgulanmasını da gündeme taşıyan gelişmeler üzüntü vericidir. Temennimiz, halkımızın kafasını karıştıran bu olayın kısa sürede aydınlanmasıdır.”

Başbakanın “sorumluluğunu, yapay gerekçelere dayanarak başka makamlara yöneltme gayretinde” olduğu iddia edilen açıklamada, “Bu hem haksızlık, hem de acizlikle eş anlamlıdır” iddiasında bulunuldu.

Açıklama şu ifadelerle son buldu:

“Ulusal Birlik Partisi olarak, yaşanacak güzelim ülkemizde, yaşamın her alanında huzurun sağlanması, yasaların ihlalinin en aza indirilmesi, adalet temelinde asayişin sağlanması, halkımızın devletine ve kurumlarına güveninin artırılması hedefinde atılacak her türlü adımın destekçisi olacağımızı bir daha belirtiriz.”

TAK

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık