Ana Sayfa Siyaset UBP: Türkiye ile gönül gönüle

UBP: Türkiye ile gönül gönüle

Ulusal Birlik Partisi, Eide’nin beşli buluşma teklifini reddeden Anastasiadis'in tutumu ile ilgili basın bildirisi yayınladı.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2015 Perşembe 17:24
UBP: Türkiye ile gönül gönüle

Rum Yunan ikilisinin dün olduğu gibi bugün de değişmeyen temel hedefi, Kıbrıs Türkü’nün Egemen varlığının simgesi Devletini ortadan kaldırmak, Rum Egemenliğini Kuzeye de yaymak, “Birleşik Kıbrıs” adı altında Kıbrıs Türkü’nü azınlık durumuna düşürmek ve Anavatan Türkiye’nin garantörlüğünü sonlandırıp Türk Askerini Adadan çıkarmaktır.

Rum Liderliği, zaman kazanmaya ya da şirin görünmeye yönelik müzakere masasında çözüm yanlısı mesajlar verseler de Kıbrıs Türkleri ile “Siyasal Eşitliğe” dayalı, iki toplumlu bir federasyon onayını Ulusal Konseylerinden de, Güney Kıbrıs’ta Siyasiler üstü gerçek Lider Başpapazdan da asla alamazlar.

Kıbrıs Türk Halkının ezici çoğunluğunun Türkiye’nin garantörlüğünden, Devletinden vazgeçmediğini, vazgeçmeyeceğini bilmelerine karşın “İllaki çözümse taviz de taleplerimize boyun eğmelisiniz” anlayışına hız kesmeden devam etmektedirler.

Hal böyleyken, Rum Siyasilerin koro halinde her fırsatta anlaşmanın ön şartları olarak, garantörlüklerin ortadan kaldırılması, Annan Planında verilecek olan toprak ve köylerin yanı sıra Güzelyurt ve Karpaz talepleri, Adadaki Türk Nüfusunun kontrol altında tutulması gayretleri, iki halkın eşitliği temelinde adil ve yaşayabilir bir anlaşmanın değil, sadece 1974 öncesinin acılı yılların habercisinin olduğunu, çözüm hayali içinde olanların da görmesi kaçınılmazdır.

Ulusal Birlik Partisi’ne göre bundan böyle halkımız, BM Genel Sekreterinin Kıbrıs Özel Danışmanı Eide’nin, Davos’da beşli buluşma teklifini “işgal Lideri ile eşitlenmek” kaygısı ile reddeden Anastasiadis’in, Rum Ulusal Konsey Üyelerinin ve haddini aşarak KKTC Vatandaşları konusunda ahkam kesen, sorgulamaya kalkan, Türk düşmanlığının maddi ve manevi kaynağı Hrisostomos’un palavralarına zaman harcamamalı, Anavatan Türkiye ile elele gönül gönüle yoluna devam etmelidir.

Hüseyin ÖZGÜRGÜN
Genel Başkan
Ulusal Birlik Partisi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık