Ana Sayfa Gündem UBP'DE BAŞKANLIK MI, BAŞBAKANLIK MI?

UBP'DE BAŞKANLIK MI, BAŞBAKANLIK MI?

UBP’de başkanlık yarışı “Başbakanlık” yarışına mı dönüşüyor!

Giriş Tarihi: 5 Ağustos 2018 Pazar 09:49
UBP'DE BAŞKANLIK MI, BAŞBAKANLIK MI?

Koalisyon partilerinin halkın gözünde değer kaybetmesinin ardından, yapılan son ankette UBP’nin oy oranlarını artırdığının ortaya çıkmasıyla, UBP’nin başına geçecek başkanın aynı zamanda yakında “Başbakan” koltuğuna oturma olasılığının uzak olmadığı görülüyor.
Ocak ayında gerçekleşen seçimler sonrasında iktidara gelerek hükümet kuran dört partili koalisyon hükümetinin, ülkeyi yönetme konusunda halkın gözünden düştüğü, bu sebepten Ulusal Birlik Partisi’nin yaklaşan kurultayının çok daha önem kazandığı belirtiliyor.


Bazı siyasi çevrelere göre de, UBP kurultayı sonrasında olası bir HP-UBP koalisyonu denemelerinin yapılacağı, bazı çevrelere göre ise de, UBP’nin kurultaydan güçlü bir şekilde çıkmasıyla erken seçim çağrısı yapılabileceğinin göz ardı edilmeyeceği konuşuluyor.
Bundan dolayıdır ki, UBP kurultay öncesi şu ana kadar Dr. Faiz Sucuoğlu, Sunat Atun ve şu andaki UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün’ün adaylıklarının kesin olduğu, Ersin Tatar ile Hasan Taçoy’un da adaylıkları için zemin yokladığı gelen haberler arasında.
Kurban bayramı sonrasında, UBP’de kurultay savaşının daha da önem kazanarak aday sayısının 5’e çıkacağı tahmin ediliyor. Aslında kurultayda başkanlık değil olası bir UBP hükümetinde “Başbakan olma” savaşının yaşanacağı öngörülüyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

RAFET EL ROMAN CLİP ÇALIŞMALARINI LES AMBASSADEURS OTEL’DE YÜRÜTÜYOR (VİDEO GÖRÜNTÜ)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık