Ana Sayfa Siyaset UBP'DE YARIŞ BAŞLADI...

UBP'DE YARIŞ BAŞLADI...

UBP yeni yönetimini Ekim ayı sonunda yapılacak kurultayla belirleyecek. Başkanlık için 4 isim, 72 kişiden oluşacak Parti Meclisi için de yaklaşık 150 aday yarışacak.

Giriş Tarihi: 28 Eylül 2018 Cuma 08:20
UBP'DE YARIŞ BAŞLADI...

UBP yeni yönetimini Ekim ayı sonunda yapılacak kurultayla belirleyecek. Başkanlık için 4 isim, 72 kişiden oluşacak Parti Meclisi için de yaklaşık 150 aday yarışacak.


Mahalle, köy ve ilçe kongrelerini tamamlayan UBP, 27-28 Ekim tarihleri arasında kurultay yapacak.
Partiden alınan bilgiye göre, kurultay için 20 Eylül’de başlayan adaylık başvuruları dün saat 10.00 itibarıyla tamamlandı. Buna göre, UBP Genel Başkanlığı’na aday olan 4 isim var.
UBP Genel Başkanı ve Lefkoşa Milletvekili Hüseyin Özgürgün, UBP Lefkoşa Milletvekili Faiz Sucuoğlu, UBP Lefkoşa Milletvekili Ersin Tatar ve UBP Gazimağusa Milletvekili Sunat Atun başkanlık için yarışacak.
72 kişiden oluşacak Parti Meclisi için başvuruda bulunan yaklaşık 150 aday var.
İki gün sürecek
İki gün sürecek kurultay Lefkoşa’da, Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak.
Kurultayın ilk ayağı 27 Ekim Cumartesi günü saat 10.00’da başlayacak. İlk günde konuşmalar olacak. 28 Ekim Pazar günü seçim yapılacak.
Hüseyin Özgürgün, 2013 yılından bu yana UBP Genel Başkanlığı görevinde bulunuyor.

ATUN BAŞVURUSUNU YAPTI
UBP Gazimağusa Milletvekili Sunat Atun dün parti genel merkezinde resmi adaylık başvurusunu yaptı.
Sunat Atun Kampanya Ofisi’nden verilen bilgiye göre, Atun’a başvuru sırasında bazı partililer de eşlik etti.
Atun, başvuru sonrasında yaptığı kısa açıklamada, hedefinin Ulusal Birlik Partisi’ni daha çok çalışan, örgütsel yapısının daha da güçlendiği; daha dinamik, gençlerin parti içerisinde daha aktif rol alacağı bir yapıya taşımak olduğunu ifade etti.
Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıları aşmak için tecrübeli bir ekiple, plan ve proje odaklı bir yaklaşımla yola çıktıklarını söyleyen Atun, ekonominin ancak programlı uygulamalar ve sağlam bir siyasi iradeyle güçlenebileceği görüşünü dile getirdi.
Atun, “Bu donanım ve deneyime sahibiz. En kısa zamanda Ulusal Birlik Partisi’ni hak ettiği yere taşıyarak, halkımızın refahı için gereken adımları cesaretle atacağız” dedi.

UBP Lefkoşa Milletvekili Faiz Sucuoğlu da UBP Genel Başkan adaylığı için başvurusunu yaptı.
Sucuoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 27 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek Olağan Kurultay için parti tüzüğüne uygun olarak Genel Başkan adaylığı resmi başvurusunu yaptığını belirterek, “Partimiz genel başkanlığına ve diğer yetkili organlarına aday olan tüm arkadaşlarımızı saygı ve sevgiyle selamlar; Kurultayımızın hiç bir şaibeye yol açmayacak şekilde, başarı ile sonuçlanmasını ve halkımıza hayırlı olmasını dilerim” dedi.
UBP’nin, KKTC ve halk için önemli bir siyasi parti olduğunu kaydeden Sucuoğlu, UBP’nin, KKTC’nin güvencesi, halkın kalkınma ve refah umudu olduğunu ifade etti.

Sucuoğlu şöyle devam etti:
“Güçlü bir UBP, güçlü KKTC ve güçlü bir halk demektir. UBP’nin güçlü olması ve halka etkin hizmet verebilmesi için de fedakârca çalışacak güçlü bir Genel Başkana ihtiyaç vardır. Geçtiğimiz üç sene gösteriyor ki parti içi yeterli çalışmalar yapılmamış, en büyük dinamiğimiz olan örgütler ihmal edilmiş, kurumsallaşma adına gerekli çalışmalar yapılmamış, taban tavan arasındaki uçurum büyümüş, parti içi demokrasi ve katılımcılık göz ardı edilmiştir. Acil müdahalenin önemini çok iyi bilen bir hekim gözüyle partimizdeki rahatsızlıklara çözümler getirebilmek adına ve de taban ve halktan gelen yoğun talep üzerine genel başkanlık için bu yola çıkmış bulunuyorum.”
Son üç yılda partiyi yönetme adına gelinen noktada yaşanan sorunların KKTC’nin en köklü partisi olan UBP’yi yıprattığını, parti tabanının ve halkın üzerinde son derece olumsuz bir etki yarattığını savunan Sucuoğlu, “UBP genel başkanlığındaki görev değişimi partimiz ve ülkemizin önünü açacak, aydınlık geleceğe doğru emin adımlarla ilerlememizi sağlayacaktır. Değişimin gücüne inanan bir kardeşiniz olarak örgütlerle iç içe, tabanı kucaklayan, yetkili organları tüzüğe uygun çalıştıran, parti içi demokrasi ve katılımcılığa önem veren, güvenilir, şeffaf, hesap verebilir bir tutum izlenmesi gerektiğinin bilincindeyim. Ben UBP’li kardeşlerimin takdiri ile bu değişimin olacağını görüyorum. Bir kez daha UBP kurultayının hayırlara vesile olmasını diler, herkesi saygı ve sevgiyle selamlarım” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık