Ana Sayfa Gündem UBP'DE YARIŞ TATAR'DAN YANA DÖNDÜ

UBP'DE YARIŞ TATAR'DAN YANA DÖNDÜ

UBP’nin önceki gün gerçekleşen kurultayının ardından yarış dışı kalan Faiz Sucuoğlu ve Sunat Atun, sosyal medyada yaptıkları açıklamada 2. turda Ersin Tatar’a destek vereceklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 30 Ekim 2018 Salı 08:32
UBP'DE YARIŞ TATAR'DAN YANA DÖNDÜ

UBP’nin önceki gün gerçekleşen kurultayının ardından yarış dışı kalan Faiz Sucuoğlu ve Sunat Atun, sosyal medyada yaptıkları açıklamada 2. turda Ersin Tatar’a destek vereceklerini söyledi.

SUNAT ATUN TATAR’A DESTEK BELİRTTİ
Sunat Atun son anda yaptığı açıklamayla, kurultay yarışında 2. Tura kalan ve oyların % 37,1’ini alan Ersin Tatar lehine oylarını yönlendireceğini beyan etti. Sunat Atun, Ersin Tatar ile birinci tur sonrası yapmış olduğu görüşmede, sahip olunan fikirler, değerler ve projelerle ilgili hedef birliği yaptıklarını, dolayısıyla 2. turda kendisine tam destek sağlamayı kararlaştırdığını ifade etti.

SUCUOĞLU DESTEĞİ DE TATAR’DAN YANA
Faiz Sucuoğlu sosyal medyada yaptığı açıklamada, parti üyelerinin yüzde 70’in üzerinde bir kesimin parti yönetiminde değişiklik istediğini, bu değişimin arkasında ise, UBP’nin bir an önce halkın ağırlaşan ekonomik sorunlarının çözümü için iktidara gelmesi istencinin yattığını söyledi.
Sucuoğlu, partililerin daha şeffaf ve daha demokratik, kurumsallaşmış bir UBP yönetimi talep ettiklerini, bu saptama ve düşüncelerden yola çıkarak ve tabandan gelen sese de kulak vererek değerlendirmelerde bulunduklarını, bu toplantılar neticesinde ise 2. turda Ersin Tatar’a tam destek vereceklerini açıkladı.


GÖZLER ÖZGÜRGÜN’E ÇEVRİLDİ
BU açıklamaların ardından gözler Hüseyin Özgürgün’e çevrildi. Birinci tur sonrası zaten Tatar’ın 587 oy gerisinde kalan Özgürgün’ün yarıştan çekilebileceği söyleniyor. Sucuoğlu ve Atun’un Tatar’a destek belirtmesiyle, parti üyelerinin de değişimden yana tavır koyması karşısında daha fazla direnç gösteremeyeceği ifade edilen Özgürgün’ün kurmaylarının 2. tura kalmadan yarıştan çekilme önerisi yaptıkları iddia edildi. Salı günü (bugün) Özgürgün’ün bir karar alabileceği de gelen haberler arasında.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık