Ana Sayfa Gündem "UBP’NİN ADAYI ERSİN TATAR OLMALI”

"UBP’NİN ADAYI ERSİN TATAR OLMALI”

Ada TV ye konuk olan gazeteci-yazar Alihan Pehlivan gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Giriş Tarihi: 3 Aralık 2018 Pazartesi 10:41
Ada TV ye konuk olan gazeteci-yazar Alihan Pehlivan gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Pehlivan 2020 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerini de değerlendirdi ve UBP adayının parti başkanlığına geçtiğimiz ay seçilen Ersin Tatar’ın olması gerektiğini söyledi. 

Pehlivan, “Daha önümüzde uzun bir süre var Cumhurbaşkanlığı seçimleri için. Ancak şimdiden belli olan bir durum var o da çok adaylı bir Cumhurbaşkanlığı seçimleri bizi bekliyor. Çok adaylı bir yarışta yarışın ilk turdan bitmesi imkansız gibi gözüküyor. Bu yüzden UBP’nin çıkaracağı aday hem UBP’nin tüm oylarını hem de diğer partilerden de oy alabilecek kapasitede olmalı. UBP’de şu an bu konumda tek bir kişi var. O da partinin yeni seçilen genel başkanı Ersin Tatar” dedi. 

Gazeteci Pehlivan, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için UBP’de adı öne çıkan diğer isimleri de değerlendirdi. Pehlivan, “Zorlu Töre’nin Kıbrıs Konusundaki çizgisi belli. Töre sadece milliyetçi kesimlerin oyunu alabilir. İkinci tur için şansı var ama kazanabilmesi zor gözüküyor. UBP’nin onursal başkanı Eroğlu’nun da adı geçiyor ama Eroğlu’nun yeniden bir seçim için enerjisi yetmeyebilir. Tahsin Ertuğruloğlu’nun da adı geçiyor ama onun da her kesimden oy alabileceğini düşünmüyorum. Dolasıyla UBP’nin tek şansı ve en güçlü adayı parti genel başkanı konumundaki Ersin Tatar’dır. Tatar ikinci tura kalıp ikinci turda da en çok oyu alıp Cumhurbaşkanı olabilir” dedi. 

“HÜKÜMET 2019’DA BİRBİRİNE DÜŞECEK” 

 Programda hükümete ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Gazeteci Alihan Pehlivan “Hükümet için 2019 yılı zor bir dönem olacak. Bunu zaten ilk seslendiren kendileri oldu. Bakın şuan bütçe görüşmeleri var. Bütçe komisyonu başkanı CTP’li Fikri Toros 2019 bütçesinde yatırım kalemlerinin yeteri kadar olmadığının altını çizdi geçen gün yaptığı açıklamada. Demek ki maddi acıdan zor bir dönem olacak 2019. Bir sonraki yıl Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin de olduğunu düşünürsek ve 4 partinin de Cumhurbaşkanı adayı olduğunu düşünürsek hükümet içinde ki çıkar kavgalarının daha da su üstüne çıktığını göreceğiz. Ben şahsen 2019’da yeni bir hükümet ile devam edileceğini düşünüyorum. Her ne kadar Serdar Denktaş bu hükümetin bozulmayacağını söylese de ben aksini düşünüyorum” dedi. 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık