Ana Sayfa Siyaset UBP'nin adayı kurultayı sonrasına kaldı

UBP'nin adayı kurultayı sonrasına kaldı

Hasan Sertoğlu LTB Başkanlık seçimi ile ilgili açıklama yaptı. Sertoğlu, parti içi tartışmalara girmek istemediğini ve LTB başkanlığı için aday olmadığını kamuoyu ile paylaştı.

Giriş Tarihi: 15 Şubat 2013 Cuma 19:37
UBP'nin adayı kurultayı sonrasına kaldı

Sertoğlu’nun açıklamasının tam metni şöyle:

 

Bir süreden bu yana, Ulusal Birlik Partisi tarafından Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanlığına aday gösterileceğim şeklinde haberler, kamuoyunu meşgul etmektedir. Bugüne kadar, benim Ulusal Birlik Partisi’nin herhangi bir yetkili organına adaylık için başvurum olmamıştır.

 

Bu sürede, Lefkoşa İlçe Başkanı sayın Faiz Sucuoğlu ile muhtelif defalar,  Genel Sekreter sayın Fuat Namsoy  ve Başbakan sayın İrsen Küçük ile de parti genel merkezinde görüşerek, aday olmam yönünde talepte bulundular ve kabul etmem halinde de UBP yetkili kurullarında bunu onaylatarak kamuoyuna açıklayacaklarını beyan etmişlerdir.

 

Ben de, UBP’li olduğumu, partimin bir görev vermesi halinde, bu görevden kaçmayacağımı söyledim. Makamım gereği parti içi bir yarışa girmeyeceğimi, bunun Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’na da zarar vereceğini her fırsatta dile getirdim.

 

Yukarıda anlattıklarım ışığında, herhangi bir şekilde adaylık müracaatında bulunmadım.

 

UBP Genel Yönetim Kurulu bugün yaptığı toplantıda, aday açıklama sürecini kurultay sonrasına bıraktığını, altı müracaat olduğunu ve bu altı müracaattan bir ismi kamuoyuna açıklayacağını duyurmuştur.

 

UBP Lefkoşa İlçe Başkanlığı ya da genel merkeze herhangi bir başvurum olmadığı için bu altı isim arasında Hasan Sertoğlu isminin olmadığının bilinmesini istiyorum.

 

Başkan adayının 25 Şubat’ta, yani kurultay sonrasında açıklanacak olmasının duyurulması ise, kurultay süresince bu konunun da tartışılacağı izlenimi vermektedir.

 

Şu anda  Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanıyım. Bulunduğum makam gereği, bu tartışmalar içerisinde olmayacağımın kamuoyu tarafından bilinmesini istiyorum.

 

Bu noktada, LTB başkanlığı için aday olmadığımı, yazılı bir müracaatımın bulunmadığını, bundan sonra gelişen süreçte de adaylığımın söz konusu olmadığını kamuoyuna bildiririm.

 

İsmimim LTB Başkanı olarak anıldığı sürede, UBP’li ve UBP dışından çok sayıda kişi ile telefoniyen ve yüz yüze yaptığım görüşmelerde, adaylığım halinde bana destek vereceğini söyleyen, benim için çalışmaya hazır olduğunu ileten herkese de dostane duygularımla teşekkürlerimi iletiyorum.

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu başkanıyım ve ülke gençliğine bu şekilde hizmet etmeye devam edeceğim.

 

ADAY AÇIKLAMASI  KURULTAYDAN SONRA

Bu arada Ulusal Birlik Partisi (UBP), Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) başkan adayını 25 Şubat Pazartesi günü açıklayacak.

 

UBP Genel Yönetim Kurulu (GYK) , bugün saat 16.00’da Genel Sekreter Fuat Namsoy başkanlığında, partinin LTB başkanlığı aday adaylarını belirleme gündemiyle toplandı.

 

Yaklaşık 1.5 saat süren toplantının ardından basına açıklama yapan Namsoy, LTB başkan aday adaylığı için 6 ismin belirlendiğini söyledi.

 

Namsoy, toplantıda, belediye meclisi aday adaylığını da görüştüklerini kaydetti.

 

Genel Yönetim Kurulu’nun 25 Şubat Pazartesi saat 15.00’de yeniden toplanarak adaylarla ilgili tavsiye kararı alacağını belirten Namsoy, adayın parti meclisinde kesinleşerek açıklanacağını kaydetti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık