Ana Sayfa Siyaset UBP’nin başkanıyım

UBP’nin başkanıyım

İstinafa gideceğini açıklayan Başbakan Küçük’ten ilk tepki:

Giriş Tarihi: 15 Kasım 2012 Perşembe 14:19
UBP’nin başkanıyım

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük, ara emriyle ilgili Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nin kararını istinafa götüreceklerini açıkladı ve “Bu ülkenin Başbakanı ve Ulusal Birlik Partisi’nin Genel Başkanı’yım. Bu karar, bu sıfatlarıma hiçbir şekilde halel getirmemiştir” dedi.


Küçük, partisinin 21 Ekim’de yapılan 19’uncu Olağan Kurultayı’nda “delegenin yetki vermediği” Ahmet Kaşif’in açtığı dava ve dosyaladığı ara emri talebinin, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nce uygun bulunduğunun herkesin malumu olduğunu belirterek, “Ulusal Birlik Partisi delegesinin büyük iradesiyle sahada kazanılan zaferini, masa başında farklı teknik yöntemlerle, ters çevirmeye çalışan bir zihniyetle mücadele ettiğimizi herkesin bilmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.


Küçük, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nin dün aldığı kararın ardından yaptığı yazılı açıklamada, “Demokratik seçim sonuçlarını kabul etmeyen, delegemizin iradesini hiçe sayan bu anlayışa delegemiz ilk fırsatta dersini verecektir” diyerek, şunları kaydetti.

 

“Sıfatlarıma halel gelmemiştir”

 

“Mahkemenin verdiği ‘ara emri’ kararı, ülkeye hizmet ve sorunlarımızın çözümü konusunda Başbakanlık yetkilerimi sınırlayıcı hiçbir özellik taşımamaktadır. Yargımızın verdiği bu karara saygı duymakla birlikte adaletli bulmadığımızı ve istinafa götüreceğimizi peşinen belirtmek isterim.


Bilinmelidir ki; İrsen Küçük olarak bu ülkenin Başbakanı ve Ulusal Birlik Partisi’nin Genel Başkanı’yım. Bu karar, bu sıfatlarıma hiçbir şekilde halel getirmemiştir.


Mahkemenin verdiği ara emri, halkımıza ve partime vereceğim hizmetleri engellemeyeceği gibi, partimiz de, artık herkes tarafından açıkça bilinen malum çevrelerce götürülmek istenen aciz duruma sürüklenmeyecektir.


İstismar etmek isteyenler bilmelidir ki; bu karar, ne ülkeyi, ne de büyük Ulusal Birlik Partisi’ni kaosa sürüklemeye muktedir değildir. Bu karar, olsa olsa istismarcıların diline malzeme olur, bunun sorumluları da partimize hesap vermekten kaçamayacaklardır.


Genel Başkan yetkilerini kullanmasa dahi, Ulusal Birlik Partisi ülkeye ve halkımıza hizmet yolunda kararlılıkla, etkinlikle faaliyetlerini sürdürecek güçte, büyüklükte ve kabiliyettedir.


Biz buradayız, görevimizin başındayız, halka ve partimize olan sorumluluğumuzun bilincinde, hizmet için var gücümüzle çalışıyoruz."

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık