Ana Sayfa Ekonomi Üç Hristiyan din adamı öldürüldü

Üç Hristiyan din adamı öldürüldü

Suriye'nin İdlib kentinde silahlı gruplar tarafından boğazları kesilerek öldürülen üç Hristiyan din adamlarından birinin Halepte kaçırılan Pavlus Yazıcı olduğu tahmin ediliyor

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2013 Cuma 17:57
Üç Hristiyan din adamı öldürüldü

Suriye'de üçüncü yılına giren iç savaşta şiddetin boyutu da her geçen gün artıyor. Son olarak bölgeden gelen haberlere göre üç Hristiyan din adamı vahşi bir şekilde öldürülmüş olarak bulundu. El Cezire, üç Hıristiyan din adamının boğazı kesilerek infaz edildiği bir video yayımladı. Öldürülenler arasında İdlip’te kaçırılan iki metropolitin olabileceği ihtimali de bulunuyor.

El Cezire tarafından yayınlanan ve Suriye’nin İdlip bölgesinde çekildiği iddia edilen görüntülerde üç Hıristiyan din adamı, silahlı bir grup tarafından vahşi şekilde kafaları kesilerek öldürülüyordu.

Katledilenler arasında İskenderun’da katıldıkları ayinden dönüşlerinde kaçırılan Halep Süryani Ortodoks Metropoliti Yuhanna İbrahim ile Rum Ortodoks Metropoliti Pavlus Yazıcı’nın olabileceği belirtiliyor.

Sabah'ın haberine göre görüntülerin kendilerinde büyük bir travma yarattığını belirten Türkiye’deki Hıristiyan âleminin yetkilileri şunları anlattı: “Öldürülen bu kişilerin metropolitlerimiz olma ihtimali çok yüksek. Videoyu izlerken gözlerimizden yaşlar aktı. Her iki metropolitimiz de savaşa karşıydı. Görüntüler cemaatte büyük bir infial yarattı. Herkes birbirini arayıp, ‘Bu bizim metropolite benziyor’ diyerek gözyaşları içinde konuşuyorlar. Umutla bekleyişimiz sürüyordu” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık