Ana Sayfa Kültür & Sanat UKÜ 1. Bilim-Kültür-Sanat günleri başlıyor

UKÜ 1. Bilim-Kültür-Sanat günleri başlıyor

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi tarafından düzenlenen "1. Bilim-Kültür-Sanat Günleri" 7-9 Aralk tarihleri arasında yapılacka.

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2016 Pazartesi 12:56
UKÜ 1. Bilim-Kültür-Sanat günleri başlıyor

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi tarafından “1. Bilim-Kültür-Sanat Günleri” düzenleniyor.

Çevik Uraz Konferans Salonu’nda, öğrencilere ve halka açık  olarak düzenlenecek etkinlikler 7-9 Aralık tarihlerinde yapılacak.

Fakülte Dekanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Üniversite Rektörlüğü’nün kamuya yönelik çeşitli bilimsel, kültürel ve sanatsal etkinlikler planlayarak öğrencilere sunulması açısından destekleri kapsamında düzenlenecek programın geleneksel hale getirilmesi planlanıyor.

“1. Bilim-Kültür-Sanat Günleri” Program küratorü Yrd. Doç. Dr. Mihrican Aylanç,Fen-Edebiyat Fakültesi’nin Psikoloji ile Türk Dili ve Edebiyatı Bölümlerinin akademik kadrosu ve öğrencilerinin ortak katkılarıyla düzenlenecek programın 7 Aralık, saat 14.30’da gerçekleşeceğini söyledi. Aylanç, programın İstanbul MEF Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zümra Atalay’ın Türkiye’de de öncü çalışmalarını yürüttüğü “Mindfulnes-Bilinçli Farkındalık” konulu sunumuyla başlayacağını dile getirdi. Program küratorü Yrd. Doç. Dr. Aylanç, programın 8 Aralık, saat 10.30’da Türkoloji alanının 2 önemli akademisyeni ile devam edeceğini ifade ederek, bu program çerçevesinde “Türk Şiirine Kültürel Yaklaşımlar” panelini sunacaklarını da sözlerine ekledi. Aylanç, panelde İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’nden Prof. Dr. Emel Kefeli’nin “Kültürel Kimlik ve Şiir”, İstanbul Kültür Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ömür Ceylan’ın “Klasik Kültürün Cümle Kapısı: Divanlar” konu başlıklı sunumlarıyla öğrencilerle buluşacağını söyledi.

Etkinliğin 9 Aralık, saat 14.30’da Haydar Ergülen’in söyleşisi ve sonrasında şairin kitaplarını imzalamasıyla sona ereceğini belirtenMihrican Aylanç, Haydar Ergülen’in aynı zamanda günümüz Türk şiirinin en güçlü temsilcilerinden biri olduğunu, güçlü şair kişiliğinin yanı sıra şiir poetikası, sanat kuram ve yöntemleri konularındaki araştırmacı kimliğiyle de tanındığını aktardı. Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Aylanç, yapılacak etkinliğin ilgiyle karşılanacağına inandıklarını aktarırken, “Etkinliğimize adamızdaki tüm öğrencilerimizi ve sanatsever halkımızı davet etmekten mutluluk duyarız.” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık