Ana Sayfa Siyaset Ulusal Birlik Partisi değişiyor

Ulusal Birlik Partisi değişiyor

Ana muhalefet Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün BRT 1 de yayınlanan “Düşünce Fırtınası” adlı programda parti içi değişiklikler konusunda açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 14 Kasım 2013 Perşembe 01:09
Ulusal Birlik Partisi değişiyor

Özgürgün, 28 Temmuz’daki genel seçimlerde sandıktan çıkan mesajın alındığını ve bu çerçevede genel başkan, genel sekreter ile genel yönetim kurulunun yenilendiğini belirtti.

Parti tüzüğünün de yeniden düzenlendiğini anlatan Özgürgün, kısa bir süre sonra ise tüzük kurultayına gidileceğini kaydetti. Özgürgün “Başkanlık süresinin kısıtlanması dâhil bir çok değişiklik var. Burada bütün kurulların eskiden yoktu sınırsızdı. Kurultay delegeliği ya da delegelikten başlayarak, delegelik sistemi değişiyor. Delegelere ve onun üzerindeki bütün kurullara yine süre sınırlaması geliyor. Bunun dışında, yapı olarak kurulların yapıları değişiyor. Genel sekreterlik dışında genel başkan yardımcılıkları gibi bunlar tabi taslak. Yapıldı hazırlandı” dedi. Özgürgün, siyasetin halka uyularak yapıldığını kaydederek, UBP’nin sandıktaki mesajı kısa sürede yanıtlaması gerektiğini söyledi. Özgürgün, tabanın hareketlenmesine ihtiyaç duyulduğunu bu nedenle bölgelere ziyaretler gerçekleştirdiğini anlattı.Özgürgün Partide ikinci kez genel başkanlık görevine getirilmesini de değerlendirdi. “2006 da genel başkan olduğum zaman Eroğlu, Bayram, Miroğlu milletvekili tabi daha benden önde olanlarda var bunları saymadım ama bunlar çok etkili olanlar. Öyle bir yapıda genel başkanlık yapmak, zamanı değildi aslında, zamanı değildi dediğim yaş olarak değil, Parti içerisindeki yapı önemlidir. Parti içerisinde öyle yapı var ki o yapı mutlaka orada aslında genel başkanı işaret ediyor. Ama onlar o dönem yapmak istemiyor geri durmak istiyor. O zaman hiç kimseye siz bunu emaneten alıp almadığınız konusunda ne söylerseniz inanmaz inandıramazsınız. Aradan 7 sene zaman geçmiş, bu sürede ben milletvekili olarak 15-16’ncı yılıma girmişim hükümetlerde görev almışım, genel başkanlık, genel sekreterlik yapmışım, bulunmadığım görev kalmamış. Geldiğim zaman parlamentodaki milletvekili gurubu artık yönlendirme anlamında çok rahatsız olamayacağım rahat hareket edebileceğim bir grup yapısı var. O yapı bugün siz durduğunuz zaman evet tamamdır dedirttirir zaten sizin söylemenize gerek olmaz. Onu da alıyorum görüyorum ve daha rahat görev yapıyorsunuz. Mesela bugün tüzük konusunda çok rahat hareket ediyorum. Bu tüzük partinin anayasası, ama çok rahat o gücüm var bunu kabul ettirebilecek ama o günkü şartlarda mümkün değildi, satırına virgülüne bile dokunmaktan çekinirdim” açıklamasında bulundu. BRTK

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık