Ana Sayfa Kültür & Sanat Uluslararası dev kadroyla muhteşem senfoni

Uluslararası dev kadroyla muhteşem senfoni

250 kişilik uluslararası orkestradan Beethoven'in 9'uncu senfonisi ile dev sosyal sorumluluk projesi 3-4 Ağustos'ta gerçekleşiyor...

Giriş Tarihi: 28 Temmuz 2017 Cuma 15:08
Uluslararası dev kadroyla muhteşem senfoni

KKTC'nin Almanya Fahri Konsolosu Doç. Dr. Turgay Hilmi'nin organizasyonu ve Gazimağusa Belediyesi ev sahipliğinde 250 kişilik uluslararası dev koro ve orkestranın sosyal sorumluluk proje olarak  Beethoven'in 9. Senfonisi konserini sahneleyeceği konseri 3-4 Ağustos'ta gerçekleştiriyor.

Almanya, İsviçre ve Avusturya'dan yaklaşık 250 kişiden oluşacak koronun Salamis Antik Tiyatro'da vereceği konserde "Classic Nights" adı altında gerçekleştirilecek ve Beethoven'in 9'uncu Senfonisi'nin yanı sıra,  George Gershwin'in eserleri de  yer alacak. Kent ve ülke tanıtımına da büyük katkı sağlayacak dev organizasyonun bilet satışından elde edilecek gelir Özel Eğitim Merkezi ile Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği'ne bağışlanacak.

 

KAMRAN AZİZ'İN AL YEMENİ MOR YEMENİ İLE KIBRIS'IM TÜRKÜLERİ 

Konserde ayrıca Koro ve orkestra Turgay Hilmi'nin şefliğinde kısa süre önce hayatını kaybeden Kamran Aziz'in Al Yemeni Mor Yemeni ile Kıbrıs'ım türküleri de seslendirilecek. Konserde  koro şefleri olarak  Tarmo Vaask, Martin Lukas Mesiter, Turgay Hilmi ve Murat Üstün yer alacak.

Koronun solistliklerini ise, Eser Öktem,  Judith Graf, Christine Mittermair, Michael Nowak ve Markus Simon üstlenecek.

Gazimağusa Belediyesi, Deniz Plazalar ve Kıbrıs Sanat'ta 40 TL fiyatla biletlerin satışına devam ediliyor.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

LTB-EMAA ÇOCUK KURSLARI SERGİSİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık