Ana Sayfa Yurt Umutlar 13. maaşta

Umutlar 13. maaşta

Esnaf, yeni yıla kısa bir süre kala, çarşıda hareketlilik yaşanmadığından yakındı.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2012 Perşembe 08:12
Umutlar 13. maaşta

Elmas TOKAY

 

Lefkoşa esnafı, zor günler yaşadıklarını, siftahsız günlerin sayısının arttığını belirterek, yeni yıl yaklaştığı halde çarşıda hareketlilik olmadığından yakındı.


Esnaf, bir zamanlar iş yerlerine, günde 10-15’ten az müşteri geldiğinde “işler kesat” diye yakındıklarına dikkat çekerek, “siftahsız geçen günler nedeniyle kapımızı tek bir müşterinin çaldığı günlere şükreder hale geldik” dedi.


Yeni yılın yaklaştığı bu günlerde çarşıda hareketlilik olmadığını söyleyen esnaf, 13. maaşın ödenmesiyle biraz olsun hareket olacağına inanıyor.Esnaf ne dedi?

 

Metin Varak:


İşler çok da iyi değil. Siftah yapmadan dükkan kapattığımız günler yaşıyoruz. Ekonomik kriz Güney Kıbrıs’ı da vurdu. Oradan da fazla müşteri gelmiyor. Yeni yıla belki bir iki gün kala veya 13. maaşlar ödendiğinde biraz olsun hareket bekliyoruz.

 


Bilal Tunçsezen:


Piyasa durgun. Çarşıda yeni yıl havası henüz yok. Halk yaşanan ekonomik krizden etkileniyor. Eskiden aralık ayı başında az da olsa bir hareketlilik yaşanıyordu. Ama şimdi öyle bir durum söz konusu değil. Yeni yıla birkaç gün kala hareket başlayacak diye düşünüyorum. Ama umudum her zaman var.

 


Mustafa Yüksekbaş:


Çarşının klasik sessizliği devam ediyor. Yeni yılda çok bir hareketlilik olacağını düşünmüyorum. Eskiden bugünlerde çarşıda bir bayram havası vardı. Ekonomik kriz çok büyük. Hükümet sadece esnaftan ne koparacağını düşünüyor sıcak bir likit akışı olmalı ve esnaf desteklenmeli. Bu halka da bir şeyler vermeli. 13. maaş ödense halk da harekete geçecek. Son günün bir anlamı yok.

 

Lale Vudalı:


Yeni yılın yaklaşması hiçbir anlam ifade etmiyor. Esnaf ciddi şeklide batmış durumda, bir zamanlar dükkanımıza günde 10-15’ten az müşteri geldiğinde “işler kesat” diye yakınırdık. Şimdi haftada o kadar müşteri gelmesi için dua ediyoruz. 13. maaşın ödenmesi belki biraz olsun hareket getirir ama bu esnafın her gün müşteriye ihtiyacı var.

 

Erdinç İncekalan:


Piyasa ve çarşı artık bitti. Canlılık yok. İnsanlar ayda yılda bir gelip alışveriş yapıyor. Ekonomik kriz ciddi şeklide vatandaşı etkiledi. Yeni yılda biraz hareketlilik olsa da genel olarak durum kötü. O hareketlilik ise 13. maaşın ödenmesiyle olur diye düşünüyorum.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık