Ana Sayfa Uydu tamircileri için kârlı gün

Uydu tamircileri için kârlı gün

Türksat 4A'ya geçiş yapacak televizyon yayınlarının frekans değişiklikleri, uydu tamircilerine yoğunluk yaşattı.

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2014 Cuma 12:30
Uydu tamircileri için kârlı gün

Türksat 4A haberleşme uydusuna geçiş yapacak televizyon ve radyo yayınlarının frekans değişiklikleri, kentteki uydu tamircilerinde yoğunluk yaşanmasına neden oldu.

Türksat 4A uydusunun devreye girmesinin ardından yayınları kesilen ve televizyonlarında "sinyal yok" uyarısıyla karşılaşan çok sayıdaki vatandaş, frekans ayarlarını yapamayınca televizyon ve uydu tamircilerine akın etti.

Elektronikçilerin ve uydu tamircilerin bulunduğu Osman Tiryaki Caddesi'nde yoğunluk gözlenerek cadde üzerinde de zaman zaman kuyruklar oluştu. Uydu tamircileri yoğunluk nedeniyle cadde üzerinde cihazlara yükleme işlemi gerçekleştirdiler. Kimi televizyoncular ise frekans güncellemesini gün içinde yetiştiremeyince gelen müşterilere bir sonraki güne randevu vermek zorunda kaldı.

Uydu satıcısı Ali Karadavut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türksat 4A uydusunun devreye girmesiyle frekans güncellemesi için çok sayıda vatandaşın kendilerine gelerek frekans yüklemesi talebinde bulunduklarını söyledi.

Müşterilerdeki her türlü cihaza yükleme yapılabildiğini ifade eden Karadavut, şöyle konuştu:

"Yeni uyduya geçilmesi nedeniyle müşterilerimiz cihazlarına frekans yüklemesi için bizlere geliyorlar. Bir anda taleplerin fazla olması nedeniyle yoğunluk yaşıyoruz. Talepleri karşılamak için geç saatlere kadar mesai yapacağız. Yeni uydu hepimiz için hayırlı olsun. Yeni uyduya tüm cihazlar uyumlu ancak yükleme yapılarak yeni uydunun seçilmesi gerekiyor. Bizler teknik ekipteki arkadaşlarımızla birlikte 5 dakika gibi kısa bir sürede bu yüklemeyi yaparak vatandaşlarımızın mağduriyetini gideriyoruz."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık