Ana Sayfa Gündem UYUŞTURUCU İLE YAKALANAN ÖĞRENCİ CEZAEVİNE...

UYUŞTURUCU İLE YAKALANAN ÖĞRENCİ CEZAEVİNE...

İç çamaşırında uyuşturucu madde ile yakalanan öğrenci cezaevine gönderildi

Giriş Tarihi: 23 Mayıs 2018 Çarşamba 09:32
UYUŞTURUCU İLE YAKALANAN ÖĞRENCİ CEZAEVİNE...

Mağusa’da 19 Mayıs tarihinde önce alkollü sürüş yaptığı tespit edilerek Mağusa Polis Müdürlüğü’ne götürülen ardından üzerinde yapılan aramada 25 gram, aracında yapılan aramada ise 5 ayrı pakette 10 gram hint keneviri türü uyuşturucu madde bulunan Samson Ademayegon hakkındaki tutukluluk süresi dün doldu. 

5 ayda üçüncü kez “Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarruf” suçlaması ile yargıç karşısına çıkan zanlı Ademayegon benzeri suçları işlemeye devam etmesi nedeni ile yargılanmayı cezaevinde bekleyecek. 

Mahkeme zanlının benzer suçları işlemeye meyilli olduğunun açık olduğu hususunda bulgu yapıp zanlının hükümsüz tutuklu olarak 2 ayı geçmemek şartı ile cezaevine gönderilmesine emir verdi. Zanlı Ademayegon ile aynı araçta olduğu için tutuklanan Sevda Bektaş’ın ise suçla bir bağlantısı tespit edilmediği için serbest bırakıldığı öğrenildi.

POLİS: “ÖĞRENCİDİR AMA AYNI SUÇU İŞLEMEYE DEVAM EDER”

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Nurettin Enginer mahkemede verdiği ifadesinde, 19 Mayıs 2018 tarihinde trafik şubesi ekiplerinden alınan bir bilgide, trafik kontrolü için alıkonulan araçta şoför Samson Ademayegon ile araçta yolcu olarak bulunan Sevda Bektaş’ın Mağusa Polis Müdürlüğü’ne getirildiğini söyledi.

Zanlı Samson Ademayegon üzerinde yapılan aramada 5 ayrı pakette 10 gram hint keneviri türü uyuşturucu madde bulunduğunu söyleyen Enginer, araçta yapılan aramada 1 gram ve yine zanlının üzerinde yapılan detaylı aramada iç çamaşırı içinde poşetlere sarılı toplam 25 gram hint keneviri türü uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığını açıkladı. Zanlıların 19 Mayıs tarihinde mahkemeye çıkarılarak haklarında 3 gün temin edildiğini belirten polis memuru Enginer, zanlı Samson Ademayegon’un 21 Mayıs 2018 tarihinde ifade vererek söz konusu uyuşturucu maddeyi 35 gram halinde 600 Euro karşılığında satın aldığını ve söz konusu uyuşturucu maddeden Sevda Bektaş’ın haberi olmadığını söylediğini aktardı.

Yürütülen soruşturmada Bektaş’ın suçla bağlantısı olmadığının tespit edilerek serbest bırakıldığını kaydeden Enginer, zanlının Ocak ayında ve 4 Mayıs tarihinde yine “Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarruf” davalarından teminata bağlı olduğunu anımsattı. Zanlının öğrenci olduğunu ancak aynı suçu işlemeye devam ettiğini ve zanlının yargılanmaktan kaçma ihtimalinin bulunduğunu söyleyen Enginer, Nijerya uyruklu üniversite öğrencisi Samson Ademayegon’un 3 ayı geçmemek şartı ile cezaevine gönderilmesini talep etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık