Ana Sayfa Yurt Uyuşturucuyu Ömer Küpeli'den almış

Uyuşturucuyu Ömer Küpeli'den almış

Aracındaki uyuşturucuyu kontrol sırasında yere fırlattıktan sonra tutuklanan genç, satıcıyı da ele verdi.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2012 Cumartesi 12:19
Uyuşturucuyu Ömer Küpeli'den almış

Ahmet İLKTAÇ

 

Gazimağusa’da Trafik Şube Amirliği’ne bağlı polis ekiplerinin rutin trafik kontrolü yaptıkları bir sırada durdurulan aracın sürücüsü Gökhan Çapacı, tasarrufundaki yarım gram uyuşturucuyu aracının altına attı, ancak yine de yakalandı. Polislerin dikkati sayesinde yakayı ele veren Çapacı, “yanarsak birlikte yanalım” düşüncesiyle uyuşturucuyu Ömer Küpeli’den aldığını itiraf etti.

 

Tutukluluk maksatlı mahkeme huzuruna çıkarılan her iki zanlı aleyhine de üçer günlük ek tutukluluk emri alındı. Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Banu Soyer huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Çaltılı, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mehmet Kutlu’yu tanık olarak dinletti. Tanık polis, 29 Kasım 2012 tarihinde Gazimağusa Trafik Şubesi tarafından Güvercinlik kavşağında rutin trafik kontrolü yapıldığı sırada HK 865 plakalı aracın durdurulduğunu kaydetti. Durdurulan araçtan inen zanlı 1 Gökhan Çapacı’nın tasarrufunda bulundurduğu şüpheli bir maddeyi aracın altına attığını kaydeden polis memuru, Trafik Şubesi tarafından durumun Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bildirildiğini kaydetti.

 

Narkotik ekiplerinin olay yerine gittiğini açıklayan Mehmet Kutlu, şüpheli maddeyi incelendiğinde gazete kâğıdına sarılı yaklaşık yarım gram uyuşturucu olduğuna inanılan madde tespit edildiğini ifade etti. Zanlı 1 Gökhan Çapacı’nın aracının içerisi kontrol edildiğinde kül tablasında yanık vaziyette içerisinde uyuşturucu olduğuna inanılan sigara bulunduğunu bildiren tahkikat memuru, yapılan soruşturmada Çapacı’nın söz konusu uyuşturucu maddeyi zanlı 2 Ömer Küpeli’den 20 TL karşılığında satın aldığını tespit ettiklerini açıkladı. Zanlı 2 Ömer Küpeli’nin evinde tespit edildiği sırada içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan paket, foil kağıdına sarılı yarım gram uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve 4 adet içerisinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan sigara bulunduğunu dile getirdi. Küpeli’nin söz konusu uyuşturucuları ismi tespit edilemeyen bir şahıstan 3 gram olmak üzere 30 TL karşılığında satın aldığını söylediğini anlatan Mehmet Kutlu, her iki zanlının da gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiklerini açıkladı. Her iki zanlı aleyhine de yürütülen soruşturmanın çok yeni olduğuna vurgu yapan Kutlu, mahkemeden zanlıların soruşturma maksatlı üçer gün süre ile poliste tutuklu kalmalarını talep etti. Mahkemenin söz vermesi üzerine zanlı 1 Gökhan Çapacı, özür dilerken, zanlı 2 Ömer Küpeli’nin avukatlığını üstlenen Emrah Öztürk tutukluluk talebine itiraz etmedi. Yargıç, zanlıların 3’er gün süre ile poliste tutuklu kalmalarını emretti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık