Ana Sayfa Kültür & Sanat Vatan şairi Namık Kemal, büstü önünde anıldı

Vatan şairi Namık Kemal, büstü önünde anıldı

Vatan Şairi Namık Kemal, Mağusa Namık Kemal Meydanı’nda kendi büstü önünde anıldı.

Giriş Tarihi: 3 Aralık 2012 Pazartesi 17:47
Vatan şairi Namık Kemal, büstü önünde anıldı

Namık Kemal Lisesi’nin düzenlediği programa Kardeş Okulu Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri de katıldılar.

 

Namık Kemal Lisesi’nin Edebiyat Öğretmenleri Özge Bertuğ Cevher ve Fatma Kızıloklu’nun hazırladığı törende NKL öğrencileri Namık Kemal’in şiirlerini okudular, Namık Kemal’in hayatı ve eserleri hakkından bilgi verdiler. Törende Namık Kemal Lisesi Müdür İlknur Şemi, Müdür Muavini Mustafa Özhamit, İngilizce Öğretmeni Melek İldeniz, Tarih Öğretmeni Zühal Mustafaoğulları, Edebiyat Öğretmeni Gülçin Tunç Özelmas, Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi Baş Muavini Ekrem Uygur, İngilizce Öğretmeni İlknur Atik ve misafir öğrenciler de katıldı. Anma töreninden sonra Namık Kemal’in zindanı ve müzesi de ziyaret edildi. Namık Kemal’i anma programında Namık Kemal Lisesi mezunu ve Namık Kemal Lisesi emeklisi Mağusalı Gazeteci İsmet Ezel de hazır bulundu.

 

Törende dikkat çeken bir nokta ise büstün önünün reklam şemsiyeleri ile masa ve sandalyelerle kapatılmış olması idi.Hem törenin rahat yapılmasını hem fotoğraf çekimlerini bu devamlı yapılanma engelledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

AKINCI, ÖDÜLLÜ PİYANİSTLERİ KABUL ETTİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık