Ana Sayfa Gündem Vatandaş: "Telsim'in 10.000 SMS paketine tam 150 TL ödedim"

Vatandaş: "Telsim'in 10.000 SMS paketine tam 150 TL ödedim"

Hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri haline gelen cep telefonlarında, vatandaş 10.000 SMS paketine 150 TL ödeyebiliyor...

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2015 Pazartesi 12:00
Vatandaş:

Gazetemize ulaşan bir vatandaş, kullandığı GSM operatörü tarafından mağduriyet yaşadığını söyleyerek "Telsim'in 10.000 SMS paketine 150 TL ödedim" dedi.

Konu ile ilgili gazetemize konuşan mağdur vatandaş, 22 TL karşılığında 10.000 SMS'i her yöne kullanabileceğini düşündüğünü ama işin aslının öyle olmadığını anlattı.

Mağdur vatandaş, bahse konu SMS paketinin sadece 500 SMS'lik bölümünün KKTC dışına olduğunu öğrendiğinde şok yaşadığını söyledi.

(KKTC Telsim 10.000 SMS kampanyası)

KKTC Telsim'in web adresine girdiğinde durumu farkedebildiğini anlatan vatandaş tarifesi bittiği için de hiçbir uyarı almadığını belirtti. Vatandaş, mevcut tarife üzerinden SMS ücretlerini de ödemek durumunda kaldı.

SMS tarifesi bittikten sonra hiçbir bilgilendirici SMS mesajı almadığı gibi, SMS hizmetinin mevcut tarife üzerinden devam etmesine bir anlam veremediğini ifade eden vatandaş;

"Benim İngiltere'de kullandığım bir hattım daha var, bırakın mevcut tarife üzerinden ücretlendirilmeyi, kullanılabilecek SMS adetim azaldığında dahi bana bilgilendirici mesaj geliyor" dedi.

Yaşadığı durum karşısında adeta isyan eden vatandaş, bir diğer GSM firmasında kullanıcıların uyarıldığını, hatta %80'i aşıldığında da mesaj geldiğini belirtti.

Ada Basını

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık