Ana Sayfa Yurt Vatandaş, UBP’de kimin başkan olacağıyla ilgilenmiyor

Vatandaş, UBP’de kimin başkan olacağıyla ilgilenmiyor

Halkın derdi geçim.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2012 Salı 08:29
Vatandaş, UBP’de kimin başkan olacağıyla ilgilenmiyor

Hasan ÇAĞDA


Vatandaşlar, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Kurultayı ve devam eden mahkeme süreci ya da Başbakan İrsen Küçük’ün “ikinci tur olursa kesin kazanırım” sözünü pek takmadı. KIBRIS’a konuşan bir çok kişi geçim ve eve ekmek götürme derdinde olduğunu dile getirdi.


Başbakan Küçük’ün ikinci tur diye bir endişesi olmadığını ve rahatlıkla seçimi alacağı yönündeki açıklamalarına karşın vatandaşlar, kimin seçileceğinin pek de bir şey ifade etmediğini ve sistemin değişmesi gerektiğini söyledi.


Halkın borç içinde yüzdüğünü ve geçim stresi nedeniyle sağlıklarının dahi bozulduğunu vurgulayan bir çok kişi, kazanan kim olursa olsun vatandaşın kârına olmayacağını vurguladı.

 

Mercan: Kangren olan yaraya pansuman yapılmaz

 

“Halk aç, ekmek derdinde” diye konuşan Hüseyin Mercan, vatandaşın borçla geçindiği ve halkın gündeminde UBP’deki seçim değil, geçim sıkıntısı ile mazbatalar olduğunu vurguladı.


İnsanların mutsuz olduğu ve borçlar nedeniyle ülkeden kaçtığı veyahut hapse girdiğini belirten Mercan, intihar vakalarının da gün geçtikçe arttığını söyledi.


Hüseyin Mercan, “bunlar kendi koltuklarının derdinde, kangren olan yaraya pansuman yapılmaz” dedi.

 

Dülger: Faiz yasası soygundur

 

“Küçük’ün ikinci turda kazanıp kazanmayacağı konusu bizi ilgilendirmez, sistem bozuk, bu düzen böyle gitmez” şeklinde konuşan Mustafa Dülger, borçlar yüzünden halkın durumunun perişan olduğunu söyledi.


Stresten dolayı halkın sağlığını yitirdiğini vurgulayan Dülger, “Faiz yasası düzenlenmeli, bu bir soygundur” dedi.
Dülger, “Bu sistem böyle giderse kim kazansa fark etmez” diye konuştu.

 

Atagül: Bunlar hep harami

 

“İkinci tur seçimi Küçük alamaz, Kaşif götürür ama halkın umurunda değil” yorumunu yapan Mustafa Atagül, kim gelirse gelsin ülkede bir şeyin değişmeyeceğini kaydetti.


Sistemin değişmesi gerektiği ve eski yöneticiler yerine genç nesilden siyasetçilerin gelmesi gerektiğini vurgulayan Atagül, “Bunlar hep harami, alıştı gayrı” dedi.

 

Süzer: Onların derdi koltuk ve para

 

Halkın ekmek derdinde olduğu ve UBP’deki seçimle pek ilgilenmediğini söyleyen Abdullah Süzer, “Kim kazanırsa kazansın değişen bir şey olmayacak, halka bir şey yok, Türkiye’nin yardımları nereye harcanır?” diye sordu.


Yönetenlerin onları başa getiren halkı düşünmeleri gerektiğini vurgulayan Abdullah Süzer, “Böyle yönetim olmaz, onların derdi koltuk ve para, seçimlerde hepsi boynumuza sarılırdı” dedi.

 

Uzunahmet: Kaşif alır

 

Kaşif’i destekleyenlerin seçime kısa süre kala Küçük’ü destekleyeceklerine dair açıklama yapmalarına rağmen çıkan sonuç ikinci turda Küçük’ün kazanma şansı olmadığını gösterdiğini vurgulayan Erdoğan Uzunahmet, “Bence sayısal olarak değerlendirdiğimde hiç şansı yok, Kaşif 20-30 oyla seçimi alır diye tahmin ediyorum” dedi.


Uzunahmet, “Kaşif’in gelmesiyle bir şey değişir mi değişmez mi tartışılır ama bu lakaid durumun değişmesini ümit ederim” dedi.


UBP içerisinde de bu durumdan şikayetçi olanlar olduğunu ifade eden Erdoğan Uzunahmet, tepki olarak Kaşif’e oy verecek kişiler bulunduğunu belirtti.

 

Şanlıkol: Sınavlara giremeyebilirim

 

“Bir şey değişmez, Küçük de gelse ayni, Kaşif de” diyen Can Şanlıkol, babasının belediye çalışanı olduğunu ve ödeme yapamaz ise sınavlara giremeyeceğini söyledi.


Sistem değişmez ise bir şey değişmeyeceğini belirten Şanlıkol, işçilerin haklarını alması gerektiğini vurguladı.


Ülkede anarşi ortamına doğru bir gidişat olduğunu dile getiren Can Şanlıkol, “Halkın belediye çalışanlarına tam destek verdiğine inanmıyorum, herkes bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyor” şeklinde konuştu.


Can Şanlıkol, bazı siyasi partilerin belediyenin içinde bulunduğu durumdan faydalanmaya çalıştığını da söyledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık