Ana Sayfa Yurt Veda ettik

Veda ettik

Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu (EPBF) tarafından Slovenya’nın Portoroz kentinde gerçekleştirilen “Avrupa Şampiyonası”nda “9 Top”da mücadele eden sporcularımız şampiyonaya veda ettiler.

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2013 Cumartesi 23:21
Veda ettik

Takım maçlarında tutunamadık


Millilerimiz takım karşılaşmalarında ise istedikleri başarıyı elde edemeyerek oynadıkları iki karşılaşmayı da kaybettiler. Berk Mehmetcik, Mehmetali Sözgen ve Hüseyin Borankan’dan oluşan bilardo milli takımımız ilk karşılaşmaklarında İngiltere karşısında 3–0 mağlup olurken, ikinci karşılaşmalarında da Avusturya karşısında tutunamadılar ve yine 3–0’lık sonuç ile mağlup oldular ve Avrupa Şampiyonası’na veda ettiler.


Önemli genel kurul bugün


Slovenya Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu’nun önemli genel kuruluna ev sahipliği de yapacak. Üyelik konularında yeni önerilerin de yer aldığı çok önemli genel kurulda halen, “Her ülkeden bir federasyon üye olabilir” şeklindeki tüzük maddesinin, “Siyasi konularda sorunlu olan ülkelerden iki federasyon üye olabilir” şeklinde değiştirilmesi bekleniyor.


Bilindiği gibi Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu iki yıldan beridir tam üye olarak yer alırken, Güney Kıbrıs halen geçici üye sıfatında bulunuyor. Yeni tüzük değişikliği ile Güney Kıbrıs’ın tam üyeliğine olanak sağlanması hedefleniyor.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık