Ana Sayfa Vekile mobil uygulama

Vekile mobil uygulama

Milletvekilleri ve personel, TBMM mobil uygulaması sayesinde, Iphone ve Ipad gibi cihazlarla, Meclis'i takip edecekler

Giriş Tarihi: 6 Mart 2013 Çarşamba 04:01
Vekile mobil uygulama

TBMM Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu, mobil uygulamaların gittikçe yaygınlaştığını belirtti. Neziroğlu, uygulamayla yasama ve denetim faaliyetleri, gelen tasarı ve tekliflerin son dakika bilgisi olarak milletvekillerinin cep telefonlarına geleceğini kaydederek, şöyle konuştu:

''Meclis TV'yi de cep telefonundan anlık takip edebilecekler. Basın kısmında Meclis Haber, Meclis TV, Günlük gazeteler olacak. Milletvekili kendisiyle ilgili basında yer alan yerel dahil bütün haberleri görebilecek. Sosyal medya ve Anadolu Ajansı takip edilebilecek. Kütüphaneden yayınlar taranabilecek. Milletvekilleri, Araştırma Merkezi'nin raporlarına da cep telefonundan ulaşılabilecekler.''

Naziroğlu, uygulamada, lokanta menüsü, telefon rehberi, döviz kurundan hava durumuna kadar birçok verinin de yer alacağını söyledi.

''Bu yeni başlangıç, milletvekillerinden gelecek öneriler doğrultusunda bunu geliştirebileceğiz'' diyen Neziroğlu, şu anda milletvekilleri ve personelin kullanabildiği uygulamayı kısa süre içerisinde vatandaşa da açmayı düşündüklerini kaydetti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık