Ana Sayfa Yurt Vurma sebebi kıskançlık krizi

Vurma sebebi kıskançlık krizi

Oğlunun 31 yaşındaki annesini kolundan vuran 65 yaşındaki İbrahim Ahmet Eşmene’nin ‘kıskançlık krizine’ girdiği belirtildi.

Giriş Tarihi: 26 Kasım 2012 Pazartesi 08:38
Vurma sebebi kıskançlık krizi

Ahmet İLKTAÇ

 

Gazimağusa’da önceki akşam 12 yıl birlikte yaşadığı ancak son zamanlarda kıskançlık problemleri yüzünden arasının açıldığı ve ayrı yaşadığı 31 yaşındaki Bahar Pınar Madak’ın evini basarak tasarrufundaki tabanca ile kolundan vuran 65 yaşındaki İbrahim Ahmet Eşmene tutuklandı.


Bahar Pınar Madak’la 12 yıl birlikte yaşadığı ancak son zamanlarda kıskançlık yüzünden yollarının ayrıldığı  Madak ve Eşmene’nin nikâhsız olarak sürdükleri ilişkilerinde bir de erkek çocuk sahibi oldukları öğrenildi.


İbrahim Ahmet Eşmene, Gazimağusa’da dün sabah mahkemeye çıkarıldı. Geniş güvenlik önlemleri altında mahkeme huzuruna çıkarılan zanlı aleyhine 3 günlük tutukluluk emri alındı.

 

Nikahsız yaşıyorlardı

 

Gazimağusa Kaza Mahkemesi nöbetçi Yargıcı Hasan Dağlı huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Mustafa İldeniz, Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde vardiya sorumlusu olarak görev yapan Polis Çavuşu Hakan Üzüm’ü tanık olarak dinletti.


Tanık polis, İskele sakini zanlı İbrahim Ahmet Eşmene’nin 24 Kasım 2012 tarihinde saat 21.15’te, Tunalı Hilmi Sokak adresinde yaşayan ve nikâhsız olarak birlikte yaşadığı Bahar Pınar Madak’ın evine gittiğini söyledi.


Polis çavuşu, zanlının tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu 9 mm çapındaki Beratta marka tabanca ile Madak’a ateş ettiğini anlattı.


Zanlının, Bahar Pınar Madak’ı sağ kolundan yaraladığını ifade eden tahkikat memuru, zanlının olay yerinden kaçtığını bildirdi.


Polis çavuşu Hakan Üzüm, zanlının bir süre sonra ZLP 307 plakalı araçla birlikte Aslanköy kavşağında tespit edilerek tutuklandığını anlatırken, olayda kullandığı silahın da araç içerisinde bulunarak emare olarak alındığını bildirdi.

 

Zanlı, suçunu kabul etti

 

Madak’ın önce özel bir hastaneye, daha sonra da Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını söyleyen Hakan Üzüm, kadının hayati tehlikesi bulunmadığını, cerrahi servisinde müşahede altına alındığını, zanlının da gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini kaydetti.


Zanlı aleyhine yürüttükleri “taammüden adam öldürmeye teşebbüs”, “ yaralama”, “ vahim zarar”, “ kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu” ve “ kanunsuz patlayıcı madde ve tabanca taşıma” suçları hakkında yürüttükleri soruşturmanın devam ettiğini bildiren Üzüm, mahkemeden zanlının soruşturmanın selameti açısından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Zanlı avukatı Yunsal İlhan’ın tutukluluk talebine itirazı olmayışını ve meselenin ciddiyetini göz önüne alan Yargıç Hasan Dağlı, zanlının 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını emretti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık