Ana Sayfa Dünya Wireless anten mi? baz istasyonu mu?

Wireless anten mi? baz istasyonu mu?

Güzelyurt’ta bir evin çatısına takılan antene mahalle halkı ‘baz istasyonu’ diyerek karşı çıktı, ev sahibi ‘internet sağlayıcısı’ savunması yaptı.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2012 Çarşamba 15:00
Wireless anten mi? baz istasyonu mu?

Güren TİLKİ


Güzelyurt’ta bir evin çatısına gece monte edilen anten, baz istasyonu tartışmalarına yol açtı. Mahalle sakinleri, baz istasyonu olduğu gerekçesiyle polise başvururken, anteni monte eden Fuat Karabela, bölgedeki müşterilerine Internet bağlantısı sağlamak için wireless anten taktığını söyledi.


Güzelyurt Şehit Özgür Mehmet Sokak’ta yaşanan olayda, gece bir akrabasına ait eve Internet sağlayıcısı monte ettiğini söyleyen Fuat Karabela, mahalle halkının tepkisini çekti.


Bölge sakinleri Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube ekiplerini olay yerine çağırdı. Mahalle sakinleri, şikayetçi olarak, polisin gerekli araştırmayı yapmasını istedi.


Vatandaşları dinleyen polis, gerekenin yapılacağını, araştırma başlatıldığını söyledi.Karabela: Baz istasyonu değil

 

Karabela, evin çatısında internet sağlayıcısı wireless anten yerleştirdiğini belirterek, bunun kesinlikle baz istasyonu olmadığını vurguladı. Tüm gece çalışarak anteni monte ettiğini söyleyen Karabela, “Müşterilerin Internetsiz kalmaması için tüm gece çalıştım. Anteni monte ettim. Gece çalıştığım için mahalle sakinleri, antenin baz istasyonu olduğunu düşündü ama kesinlikle baz istasyonu değil” dedi.


Karabela, mahalle sakinlerinin, baz istasyonu olduğunu düşünerek, endişelenmemeleri gerektiğini belirterek, araştırma yapıldıktan sonra gerçeğin ortaya çıkacağını kaydetti.

 

Mahalle sakinleri ne dedi?

 

Ayşe Önkaya:


Bu sokakta daha önce yedi-sekiz kişi kanserden öldü. 150 metre ileride baz istasyonu var.  Onun için daha önce şikayette bulunduk ama oradan kaldıramadık. Bu eve de baz istasyonu kurulursa iki ateş arasında kalacağız. Buna karşıyız. Gerekirse imza kampanyası başlatırız.

 

Fahriye Çakır:


Bu eve en yakın konumda benim evim var. Çok rahatsız olduk. Kendimden çok çocuklarımı düşünüyorum. Sağlıkları için endişe duyuyorum. Bu işlem gece yarısından sabaha kadar yapıldı. Neden gece yapıldı? Hasta olmak istemiyoruz. Bu mahallede üç erkek kaldı, diğerleri hepsi kanserden öldü. Bari bu üç kişiyi kaybetmeyelim.

 

Melek Çakır:


Buraya baz istasyonu kurulmasından şikayetçiyim. Başkaları para kazanacak diye hayatımızdan olamayız. İki aylık hamileyim çocuğumun sağlıklı olmasını isterim. Yetkililerin bu baz istasyonunu engellemesini istiyorum. Neden bu işlem gece yapıldı? Bu bizi endişelendirdi. Bunun baz istasyonu olduğunu düşünüyorum.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

ESED. İSRAİL SINIRINA İLERLİYOR

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık