Ana Sayfa Yurt Ya benim olacan ya da ölecen dedi

Ya benim olacan ya da ölecen dedi

Aşık olduğu kadından karşılık göremediği için tehdit savuran, şikayet üzerine tutuklandıktan sonra polisin elinden kaçan Öner Yalçın, saklandığı dere yatağında bulundu.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2012 Cuma 09:13
Ya benim olacan ya da ölecen dedi

Ahmet İLKTAÇ


Âşık olduğu Turunçlulu Serpil Sarı’nın aracının önünü kesen ve aşkına karşılık vermediği için “Ya benim olacan ya da ölecen” diyerek tehditte bulunan Paşaköylü Öner Yalçın, poliste tutuklu olduğu sırada, firar etti.


Polisin 2 gün süren aramalarının ardından Aslanköy’de bir dere yatağında saklı vaziyette bulduğu Öner Yalçın, yeniden tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.


Çift uyruklu olan zanlı, yargılanmaya başlayıncaya değin 15 günü geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.


Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Banu Soyer’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Çaltılı, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görevli polis memuru İbrahim Döşemeci’yi tanık olarak dinletti.


Tanık polis, zanlının 3 Aralık 2012 tarihinde daha önceden şiddet tehdidi suçu işlediği ve aleyhine derhal derdest emri bulunduğu için tutuklandığını bildirdi.


Polis memuru, zanlının aynı gün sigara içmek için dışarı çıkarılmayı fırsat bilerek firar ettiğini kaydetti.


Zanlının firar ettikten 2 gün sonra 5 Aralık 2012 tarihinde Aslanköy’de bir dere yatağında gizlenmiş vaziyette tespit edilerek tutuklandığını anlatan tahkikat memuru,  zanlının çift uyruklu olduğunu söyledi.


Zanlı aleyhine yürütülen soruşturmanın sona erdiğini ifade eden tanık polis, zanlının firar edişine dikkat çekerek yargılanmaya başlayıncaya değin 3 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak merkezi cezaevine gönderilmesini mahkemeden talep etti.


Mahkemede söz alan zanlı; kaçtığı için özür dilerken, bir kez daha kaçmayacağını ve bu nedenle serbest bırakılmasını talep etti.


Yargıç Banu Soyer, zanlının yargılanmaya başlayıncaya değin 15 günü geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak merkezi cezaevine gönderilmesini emretti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık