Ana Sayfa Yurt Yağmur Karpaz'a yaradı

Yağmur Karpaz'a yaradı

Karpaz halkı, bereketli yağışlardan memnun.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2012 Cumartesi 08:53
Yağmur Karpaz'a yaradı

Ayşe BULUT


Karpaz bölgesinde geçen perşembe akşamından dün akşam saatlerine kadar hafif hafif yağan yağmur, bölge halkının yüzünü güldürdü.


KIBRIS’a konuşan bazı Karpaz halkı, zararsız ziyansız yağan yağmurun ağaçlar ve ekinler için çok faydalı olduğunu belirtti.Ne dediler? Ne dediler?

 

Fatma Öztürk:


“Karpaz halkı bu yağmuru bekliyordu. Ekinler ekildi, ardından da yağmur yağdı. Karpaz halkı bu yağmuru dört gözle bekliyordu, inşallah arkası da gelir. Yağmur yavaş yavaş yağıyor ve tarlalar suya doydu. Yağan yağmur gerek ekilen ekinler gerekse ağaçlar bir candır. İnşallah verimli bir yıl olur.”

 

Fikret Mani:


“Yağmur bereketli geldi. Tarlalar suya doydu. Uzun süre beklediğimiz yağmurdu. Ekinleri ektik yağmur tam zamanında geldi. Ancak yağan yağmurlardan dolayı ova yolarımızın bazıları kullanılmaz hale geldi. İnşallah bu yağmurların arkası gelir ve bu yıl bereketli bir yıl olur.”

 

Ahmet Aydener:


“Yağmur Karpaz halkı için çok güzel geldi. Toprak suya doydu, tarlalar su tuttu. Ekinler ekildi ve ardından da gelen yağmur çiftçinin yüzünü güldürdü. Karpaz’a resmen bereket yağdı. Karpaz bu yağmuru dört gözle bekliyordu. İnşallah devamı da gelir. Dün geceden beri yağıyor, hep yer yağmuru yavaş yavaş kış geç geldi ama bereketli geldi.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık