Ana Sayfa Spor Yakın Doğu Koleji öğrencileri gururlandırdı!

Yakın Doğu Koleji öğrencileri gururlandırdı!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Milli Badminton sporcularından olan Yakın Doğu Koleji 8. sınıf öğrencilerinden Seymen G. Deniz ile Eren Özuyanık, İstanbul’da düzenlenen World Junior Badminton IBB Dünya Şampiyonası’na katıldı.

Giriş Tarihi: 23 Ocak 2017 Pazartesi 17:58
Yakın Doğu Koleji öğrencileri gururlandırdı!

İstanbul Fatih Spor Salonun’nda, Aralık 2016’da düzenlenen World Junior Badminton IBB İstanbul Şampiyonası’nda, Seymen G. Deniz tek kızlar kategorisinde, Eren Özuyanık ise tek erkekler kategorisinde mücadele etti. İki sporcu aynı zamanda karışık çiftlerle de birlikte yarıştı.

Turnuvaya ilk kez katılan ve başarılı sonuçlar elde eden milli badmintoncular, hem ülkelerini hem de okullarını başarıyla temsil etmenin gururunu yaşadı.

KKTC Şampiyonasının En Değerli Oyuncuları Seçildiler

Seymen G. Deniz ile Eren Özuyanık daha önce Kıbrıs Türk Badminton Fedarasyonun düzenlediği 15 yaş altı Kuzey Kıbrıs Türk Cuhmuriyeti Şampiyonasının en değerli oyuncuları seçilmişti. Federasyon tarafından düzenlenen son 4 turnuvanın hepsini kazanan Seymen G. Deniz, en değerli kadın oyuncu, son 4 turnuvanın 3’ünü kazanan Eren Özuyanık ise en değerli erkek oyuncu seçildi.

 Bir Sonraki Hedef Bulgaristan Turnuvası...

Yakın Doğu Koleji Badminton Antrenörü Fırat Deniz yaptığı açıklamada, sporcular için bu turnuvanın çok iyi bir tecrübe olduğunu belirterek, ağustos ayında Bulgaristan’da düzenlenecek turnuva için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık