Ana Sayfa Yurt Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa'nın çöplerini toplamaya bayramda da devam edecek

Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa'nın çöplerini toplamaya bayramda da devam edecek

YDÜ Lefkoşa mezarlığını temizledi.

Giriş Tarihi: 26 Ekim 2012 Cuma 18:39
Yakın Doğu Üniversitesi Lefkoşa'nın çöplerini toplamaya bayramda da devam edecek

YDÜ Temizlik ekibi sabah erken saatlerde Lefkoşa Mezarlığında başlattığı temizlik operasyonunu lefkoşa kent merkezinde de sürdürdü.

 

YDÜ Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Adem Aköl yaptığı açıklamada, pazartesi gününden itibaren devam eden çöp toplama işleminin bayramın 4'üncü günü olan Pazar ve 29 ekim pazartesi günüde devam edileceğini söyledi.

 

Uzun bir süredir devam eden çöp sorunun çözümüne bir nebzede olsa katkı koymak ve Lefkoşalıların bayramı daha rahat ve temiz bir ortamda geçirmelerini sağlamak amacıyla bu soruna müdahil oldıklarını belirten Aköl, Temizlik çalışmalarının 5 kamyon,1 kepçe,ve 20 kişilik ekip ile devam edeceğini vurguladı.

 

Yakın Doğu Tv mikrofonlarına konuşan vatandaşlar ise, üniversitenin bu sosyal sorumluluk bilincinden övgü ile bahsettiler.

 

Kent sakinleri ve esnaf , bayram öncesinde ve sırasında yapılan  bu temizliğin herkesi son derece memnun ettiğini , LTB'nin asli görevi olan temizlik işlerinin de  YDÜ tarafından yapılıyor olmasını sevindirici olarak nitelendirdiler. Vatandaşlar ancak, bu işin asıl sorumluluğunun belediye olduğunuda unutulmaması gerektiğini söylediler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık