Ana Sayfa Yurt Yapan beter olsun dedi, pankart açtı

Yapan beter olsun dedi, pankart açtı

Ozanköy’de köpeği zehirlenerek ölen Nedime Yanaroğlu, üzüntüsünü pankartla ifade etti:

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2012 Pazar 13:12
Yapan beter olsun dedi, pankart açtı

Ziya NASIFOĞLU

 

Ozanköy’de köpeği zehirlenerek ölen Nedime Yanaroğlu, tepkisini direğin üzerine “Köpeğimi zehirleyenin sonu köpeğimden beter olsun” diye pankart asarak dile getirdi.


Nedime Yanaroğlu, bugüne kadar kimseye kötülük yapmadığını ancak köpeğinin zehirlenmesiyle canının çok yandığını dile getirerek, “Bana bu acıyı yaşatanın utanması ve vicdan azabı çekmesi için böyle bir yazı yazdım” dedi.
Yanaroğlu, labrador ve golden retriver karışımı olan “Candy” isimli köpeğinin, daha önce ölümcül pardo hastalığından kurtulduğuna, zehirlenmeden önce ise 2 hafta ayağının alçıda kaldığına dikkat çekerek, yaşaması için büyük çaba göstermesine karşın köpeğinin tarım ilacıyla kasıtlı olarak zehirlenerek öldürüldüğünü söyledi.


Ozanköy’de sürekli kedi ve köpeklerin zehirlendiğini ve ortadan kaybolduğunu anlatan Yanaroğlu, çevreye isteyerek atılan ölümcül tarım ilaçlarından ötürü doğadaki diğer canlılar ve insanların da zehirlenebileceğini kaydetti.


Yanaroğlu, “Yaşları küçük olan çocuklar, mahallede oynarken kedi ve köpekleri zehirlemek için atılan ilaçları ellerse ve hayatını kaybederse bunun hesabını kim verecek?” sorusunu sordu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık