Ana Sayfa Yurt Yardım bahane, paralar şahane!

Yardım bahane, paralar şahane!

Kanser hastalarına yardım derneği yararına düzenlenen 4. nostalji moda günlerinde büyük skandal yaşandı.

Giriş Tarihi: 30 Kasım 2012 Cuma 13:54
Yardım bahane, paralar şahane!

Yardım amaçlı düzenlenen etkinliğin sponsor gelirlerinin tamamı Vizyon Production başkanı Atilla Kaplakarslan ve H&V ajans direktörü Hayriye Vurdu'ya gitti. Kanser hastaları yardım derneği'ne ise sadece bilet paraları kaldı. Sanatçıların ve mankenlerin bilet ve konaklama ücretlerinin kanser hastaları yardım derneği'nin bulduğu sponsorlar tarafından karşılandığı organizasyonda Atilla Kaplakarslan ve H&V ajans direktörü Hayriye Vurdu'nun aldıkları ücretleri ceplerine indirdikleri ortaya çıktı.

 

Büyük yankı uyandıran vurgunda, Atilla Kaplakarslan ve H&V ajans direktörü Hayriye Vurdu sponsorlardan elde ettikleri yaklaşık 60 bin TL gelirin tümünü cebe indirdi. Kanser hastaları yardım derneği'ne ise derneğin 50 TL ve 100 TL'den sattığı toplam 400 biletten 26 bin TL kaldı. Kıbrıs Alem'in yaptığı araştırma ve elde ettiği bilgilere göre hayır kurumu olarak görülen engelsiz yaşam vakfı'nın ismi kullanılarak "4. nostalji moda günleri'ni" düzenleyen vizyon production başkanı Atilla Kaplakarslan, bu işi ticarete döktü. Manken ve sanatçıların hiçbir ücret almadan katıldığı organizasyonda, Kaplakarslan ve Vurdu'nun maddi kazanç elde etmesi büyük tepkilere neden oldu.

 

Türkiye'nin eski mankenleri, şarkıcı Davut Güloğlu, Tuğba Özay ve Türkiye'nin dünyaca ünlü modacısı Cemil İpekci'nin dahil "etkinliğin tüm geliri kanser hastalarına kalacak" diye kandırıldığı ortaya çıktı. Organizasyon için 30 adet uçak bileti The Cacao tarafından sağlandı. Etkinliğe evsahipliği yapan Cratos Otel ise sanatçı ve modacıları hiçbir karşılık almadan misafir etti. Cratos Otel'in bu organizasyonda yaklaşık olarak 30 bin USD hizmet sponsorluğu yaptığı öğrenildi. Buna karşın bulduğu diğer sponsorlardan yüklü miktarda para aldığı ortaya çıkan Atilla Kaplakarslan ve Hayriye Vurdu, bu sponsorluk gelirlerinden tek kuruş dahi KKTC kanser hastalarına yardım derneğine vermedi.

 

Ana sponsor olarak bir otomobil firmasından yüklü miktarda para alan Kaplakarslan ve Vurdu; butik, ayakkabı ve mobilya olmak üzere birçok firmadan 3 bin ile 5 bin TL arasında para aldı. Bu sponsprlardan elde edilen gelirin yaklaşık 60 bin TL olduğu öğrenildi. Buna karşın satılan biletlerden kanser hastalarına sadece 26 bin TL kaldı.


KIBRIS ALEM

 

 

 


 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık