Ana Sayfa Siyaset Yargı'ya gidilmesini kendisi istedi

Yargı'ya gidilmesini kendisi istedi

UBP milletvekili Dr.Ahmet Kaşif, İrsen Küçük'ün kendisine yönelik sarfettiği sözlere karşılık cevap verdi: "Konunun Yargı'ya taşınmasını kendisi istedi. Şimdi neden ben suçlanıyorum? Suçlanacak biri varsa, olayları bu noktaya getirenlerdir"

Giriş Tarihi: 30 Ekim 2012 Salı 23:22
Yargı'ya gidilmesini kendisi istedi

Ulusal Birlik Partisi'nin bugün Yargı'ya taşınan 19. Olağan Kurultayı, karşılıklı söylemlerle gündemi meşgul etmeye devam ediyor.

 

Başbakan İrsen Küçük, bugün yayınladığı yazılı açıklamasıyla Kaşif'e yönelik suçlamalar getirdi.

 

"Genel Başkan olmak istediği bir partinin yetkili kurullarını çiğneyerek manevi kişiliğini mahkeme koridorlarına taşımak, UBP’liyim diyen hiç kimsenin içine sindirebileceği bir şey değildir” diye Küçük'ün bu sert sözlerine Kaşif'ten yanıt gecikmedi.

 

Kıbrıs TV'de katıldığı Reşat Akar'ın sunduğu "Son Durum" programında, bu suçlamalara "Konunun Yargı'ya taşınmasını kendisi istedi" diyerek olayın Mahkeme boyutuna gelmesinde İrsen Küçük'ün payı olduğunu ifade etti.

 

Kurultay akşamında sayım işlemi tamamlandıktan sonra Küçük'ün Divan'a gelerek masaya yumruğunu vurduğunu söyleyen Kaşif, kendisinin Genel Başkan olarak ilan edilmesinde ısrarcı tutumunun Divan başkanını etkilediğini söyledi.

 

"MASAYA YUMRUĞUNU VURDU"

"Ben olayların bu noktaya gelmesini istemedim. Divan'a masaya yumruğunu vurarak, 'sonucu açıklayın, şikayeti olan Yargı'ya gitsin' diyen kendisidir. Ben o akşam da direttim, bu iş Mahkeme'ye taşınmasın, Parti içinde çözümlensin diye. Tüzüğü yok sayarak bu girişimde bulunan kendisidir. Tüzüğün gereğinin yapılmasından, ikinci tur seçime gidilmesinden neden korkuyor" diyen Kaşif, İrsen Küçük'e ikinci tur seçim için tekrar bir çağrı yaptı.

 

"HEMEN YARIN SEÇİME GİDELİM; DAVADAN VAZGEÇEYİM"

"Hemen yarın seçime gidelim, delege kimi seçerse sandıktan o çıksın, kabulümdür. Ben de davadan vazgeçeyim" şeklinde çağrı yapan Kaşif, İrsen Küçük'ün suçlamalarını hiçbir şekilde üstüne almadığının da "Parti Kurultayı'nın Yargı'ya taşınması benim istediğim bir durum değildi. Esas suçlu, bunu bu noktaya taşıyanlardır" sözleriyle altını çizdi. Mahkeme'nin vereceği karara saygılı olacağını da söyleyen Kaşif, bu sürecin Mahkeme noktasına taşınmaması gerektiğini yineledi.

 

Gündemde üzerinde durulması gereken birçok sorun olduğuna da işaret eden Kaşif, bir an önce Kurultay'ın çözülmesi, ülkede çözüm bekleyen diğer sorunlara eğilmek açısından önemli olduğunu yineleyen Kaşif, Meclis'in karar alması halinde erken seçime de gidilebileceğini söyledi.

 

TÖRE: "KÜÇÜK, DİVAN'a BASKI YAPTI"

Programa telefonla bağlanan Divan katibi Zorlu Töre de , Kurultay akşamı İrsen Küçük'ün Divan'a baskı yaptığını, kendisinin buna şahit olduğunu açıkladı ve "olayları bu noktaya getirdikten sonra Ahmet Kaşif Yargı'ya gittiyse neden suçlanıyor? Suç, Tüzük'ü uygulamayanlarda mı, hakkını aramak için Mahkeme'ye gidende mi" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık