Ana Sayfa Yurt Yarın gözler kulaklar mahkemede

Yarın gözler kulaklar mahkemede

UBP Kurultay davası ara emri duruşmalarında tüm toplumun dikkati mahkemeden çıkacak karara çevrilmişti. yarın yine ayni maraton başlıyor. İrsen Küçük tarafından istinafa götürülen ara emri davasında yarın ilk duruşma yapılacak.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2012 Perşembe 17:50
Yarın gözler kulaklar mahkemede

UBP Kurultay davası ara emri duruşmalarında tüm toplumun dikkati mahkemeden çıkacak karara çevrilmişti. yarın yine ayni maraton başlıyor. İrsen Küçük tarafından istinafa götürülen ara emri davasında yarın ilk duruşma yapılacak.Yarın bir karar çıkabilir de çıkmayabilir de.Yarın görüşülecek istinaf davasında Yüksek Mahkeme Yargıçları bir karar açıklayabilirler. Ancak yargıçlar konuyu kendi aralarında görüşüp bir karar üretmek üzere kararı uygun gördükleri bir tarihte de açıklayabilirler.Davanın Esasına ilişkin duruşmalar da başlıyor.10 Aralık Pazartesi günü davanın esasına ilişkin müdafaaların son dosyalanma günü. Kaza Mahkemesi Yargıcı Emine Dizdarlı'nın Salın gün duruşmalar için bir gün verebileceği söyleniyor.Salı gün duruşmaların tarihi belli olursa, duruşmaların yine her gün sonuç çıkana kadar sürdürüleceği de gelen haberler arasında.Mahkemeler Soruna Erken bir çözüm bulma düşüncesinde.Hukuk çevreleri toplumu yakından ilgilendiren böylesi hassas bir konuda mahkemenin en kısa sürede en adaletli kararı verme düşüncesinde olduğu görüşünde birleşiyorlar.Küçük kanadı mahkeme sürecini oyalama düşüncesinde.


Diğer kaynaklara göre ise Küçük kanadı mahkemenin herhangi bir sonuca kısa zamanda değil daha uzun bir zamanda ulaşailmesi için tüm yolları deneyeceği görüşünü savunuyorlar.
Aralık sonuna kadar biter mi?Son günlerde siyasi kulislerde en çok sorulan soru aralık ayı içerisinde mahkemenin sonuçlanıp sonuçlanmayacağı. Bazı hukukçulara göre mahkeme isterse bu süreci Aralık sonuna kadar sonlandırabilir. Bazı hukukçulara göre ise dava sonucu Ocak ayının başına da kalabilir. Bu konuda tek yetkilinin mahkeme başkanı olduğu ve süreci artık onun yönlendireceği konusunda ise herkes görüş birliğinde.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık