Ana Sayfa Gündem "Yaşanır bir çevre için her zaman" etkinliğine Telsim'den de destek

"Yaşanır bir çevre için her zaman" etkinliğine Telsim'den de destek

Şehit Ertuğrul İlkokulu’nun, Milli Eğitim Bakanlığı desteğiyle 3 yıldır düzenlediği “Yaşanır Bir Çevre İçin Her Zaman” etkinliğine Telsim de katkı koydu. İlk iki yıl temizlik temasıyla düzenlenen etkinlik, bu yıl Ağaç ve Orman Haftası dolayısı ile ağaçlandırma konusu ile düzenlendi.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2015 Pazartesi 12:00

Bu yıl 23 Nisan ilkokulu ve Hacettepe Üniversitesi Çocuk Halk Dansları Topluluğu ile ortaklaşa düzenlenen etkinlik, KKTC Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’nın da desteğiyle gerçekleşti. Etkinlik kapsamında Şehit Ertuğrul ve 23 Nisan İlkokulu’nda fidan dikimi, Alagadi Plajı’nda sahil temizliği, Lefkoşa ile Girne’deki tarihi ve kültürel yerlere gezi düzenlendi.

Telsim’in de katkı koyduğu etkinlikle ilgili açıklama yapan Şehit Ertuğrul İlkokulu Müdürü Rasiha Erkal, “Yaşanır Bir Çevre İçin Her Zaman” projesi ile çocuklarda çevre bilincini oluşturmayı amaçladıklarını kaydetti. Erkal, “Yaşadığımız çevre gittikçe kirlenen bir çevre, çocuklara küçük yaştan itibaren yeşili korumayı, yeşili çoğaltmayı öğretmeyi hedefliyoruz”. Çocukları çevreye duyarlı bireyler olarak yetiştirdiklerini belirten Erkal, daha yeşil bir çevre için düzenledikleri etkinlikleri geleneksel hale getirmeyi amaçladıklarını belirtti. Çevre ve çocuk konusundaki hassasiyetinden dolayı Telsim’i takdir ettiğini belirten Erkal, “Çocuklarımıza soğuk kış günlerinde ısınacakları özel bereler hazırlayan Telsim’e duyarlılıklarından ve katkılarından dolayı teşekkür ederiz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık