Ana Sayfa Gündem “YAŞANLAR TAM BİR FİYASKO”

“YAŞANLAR TAM BİR FİYASKO”

TKP Yeni Güçler Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, başörtülü olmaları nedeniyle Hala Sultan İlahiyat Koleji’ndeki öğrencilere diplomam verilmemesinin kabul edilemeyeceğini belirterek, “Yaşanlar tam bir fiyasko” dedi.

Giriş Tarihi: 23 Haziran 2018 Cumartesi 08:07
“YAŞANLAR TAM BİR FİYASKO”

 Toplumcu Kurtuluş Partisi  Yeni Güçler Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, başörtülü olmaları nedeniyle Hala Sultan İlahiyat Koleji’ndeki öğrencilere diplomam verilmemesinin kabul edilemeyeceğini belirterek, “Yaşanlar tam bir fiyasko” dedi.
Olayı “skandal” diye niteleyen Çakıcı, bunun okul müdürünün üstüne yıkılmaya çalışılmasının da kabul edilemeyeceğini söyleyerek, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit’i istifaya çağırdı.


Yazılı açıklamasında konuyla ilgili değerlendirmelerine yer veren Çakıcı, ülkede yaşayan her insanın kıyafetini, dini inanç ve özgürlüğünü dilediği gibi yaşayabileceğini veya fotoğraf çektirebileceğini, diplomalardaki fotoğraf konusunda yasal eksiklik varsa onun da düzeltilmesi gerektiğini söyledi. 


Milli Eğitim Bakanlığı’nı “dayatmacı” ve “faşizan” davranmakla suçlayan, Bakan Cemal Özyiğit’i de eleştiren Çakıcı, “Bir taraftan İlahiyat Kolejini kapatacağını söylüyorsun. Kapatamayacağını anlayınca akla mantığa sığmayan faşizan kararlar üretiyorsun. Sonra gelen tepkiler üzerine geri adım atmak zorunda kalıyorsun. Bu davranışın ve kararınla hem devleti hem de çocukları zorda bırakıyorsun. Yaşananlar tam bir fiyasko” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

UBP'NİN YENİ GENEL SEKRETERİ TAÇOY OLDU

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık