Başbakan İrsen Küçük'ün elini öptü

Emir Hüseyin Emirkanı, imzasını taklit ettiği Başbakan İrsen Küçük’e giderek elini öptü ve af diledi.

Başbakan İrsen Küçük'ün elini öptü

Kamu Hizmeti Komisyonu Dairesi eski Sınav İşleri Müdürü Emir Hüseyin Emirkanı, imzasını taklit ettiği UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük’ü dün akşam saatlerinde ziyaret ederek, yaptığının büyük hata olduğunu, vicdani rahatsızlık duyduğunu belirterek, af diledi. Emirkanı, Başbakan Küçük’ün elini öperek “Hem sizi üzdük, hem de biz üzüldük” dedi.

 

Emirkanı’nın sahte belge hazırlayarak kurultay öncesi zor durumda bırakmaya çalıştığı Başbakan Küçük’ü ziyaret etmesi, elini öpmesi ve özür dilemesi kamuoyu şaşkınlıkla karşılandı.


Emir Hüseyin Emirkanı’nın Başbakan Küçü’ü ziyareti ve özür dilemesi haberi ile fotoğrafları tüm gazetelere ve Türk Ajansı Kıbrıs’a (TAK), UBP Basın Merkezi tarafından servis edildi.

 

“Haftalarca sıkıntısını yaşadım”

 

Af dilemek üzere UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük’ü ziyaret eden Emir Hüseyin Emirkanı, bu yaşananların kendisini çok üzdüğünü belirterek, haftalarca bu olayın sıkıntısının yaşandığına dikkat çekti. Emirkanı, konunun yargıya intikal ettiğini, duruşmaların başladığını da hatırlatarak yargının bu konuda kararını vereceğini vurguladı.


Bu yaşananların üzücü ve büyük bir olay olduğuna vurgu yapan Emirkanı, “Sayın başbakandan özür dilerim. Kendisini üzdük, çevresindekileri üzdük, biz de üzüldük, ailelerimiz üzüldü” dedi.


Emirkanı, “Bu vesileyle hem basından, hem halkımızdan, hem de özellikle de İrsen Küçük’ten çok özür dilerim” diye konuştu.

 

“Kurultaya yönelik yapıldı”

 

Emir Hüseyin Emirkanı, ziyaret sırasında imza sahtelemenin kurultaya yönelik olduğunu da itiraf etti. Gazetecilerin söz konusu olayın, kurultayda İrsen Küçük’ü yıpratmak üzere yapılmış bir müdahale olup olmadığına ilişkin bir soruya karşılık Emirkanı; “Herkesin tahmin ettiği de zaten budur. Tabii ki kurultay çalışmaları üzerine yapılmış yanlış bir olaydır” yanıtını verdi.Küçük: Vicdan muhasebesi yaptı ve geldi

 

Başbakan Küçük ise, Emirkanı’nın vicdan muhasebesi yaparak burada olduğunu düşündüğünü belirterek, Kurultay süresince Başbakanın imzası sahtelenerek yapılan ve bir gazete aracılığıyla yayınlanan bir evrakın kurultayda kendisinin yıpratılması düşüncesiyle yapıldığına dikkat çekti.


Küçük, cumhurbaşkanlığı eski müsteşarı ve cumhurbaşkanlığının Kamu Hizmeti Komisyonu’na görevlendirdiği Mustafa Tokay’ın da olayda bulunduğunu belirtti ve davaya gün verildiğini, konunun yargıda olduğunu ve yargının konuyla ilgili gerekli kararları vereceğini kaydetti...


Küçük, “Bu olay kendisinin vicdanını rahatsız etti ve bu vicdan muhasebesiyle bana ulaşmak istedi. Uygun gördüm ve kendisiyle görüştüm. Polis raporları da savcılığa intikal etmiştir” dedi.


Başbakan Küçük, Emirkanı’nın, bu sahteleme olayına şöyle ya da böyle taraf edilmeye çalışılmış biri olduğunu belirterek, “Yargının vereceği karara da saygılı olacağını kendisi beyan etmiştir. Kendisine doğruları paylaştığı için teşekkür ederim” diye konuştu.

 
14 Kasım 2012 Çarşamba 08:54

http://www.adabasini.com/haber/basbakan-irsen-kucukun-elini-optu-1052.html