Beşiktaş taraftarı harekete geçti

Süper Lig'in 28. haftasında oynanacak Bursaspor - Beşiktaş karşılaşması öncesinde ortam gerildi.

Beşiktaş taraftarı harekete geçti

Siyah-Beyazlılar deplasman yasağına rağmen bilet temin etmeyi başardı. Kritik maçta stada çıkarma yapmaya hazırlanan taraftarlar yine ortamı gerdi.


Son yıllarda saha içi mücadeleden çok saha dışı olaylarıyla konuşulan Bursaspor-Beşiktaş maçlarının bir yenisi bugün Atatürk Stadı'nda oynanacak. İki takım taraftarlarının birbirine karşı takındığı düşmanca tavırlar nedeniyle bugünkü karşılaşmaya daha önce alınan karar gereği deplasman taraftarları alınmayacaktı.

 

TRUVA PLANI DEVREDE


Fakat Beşiktaş taraftarlarının Bursaspor tarafından satışa çıkarılan deplasman tribünü biletlerini satın alarak karşılaşmaya sızma harekatında bulunacağı öğrenildi. Akşam Gazetesi'nin iddiasına göre; Yasa gereği stada giremeyecek Siyah-Beyazlılar, Bursa'nın deplasman tribünü biletlerini bir şekilde temin etmeyi başardı.

 

2004'TEN BERİ HUSUMET


Bu durum üzerine harekete geçen Bursa Valiliği ve Emniyeti alarma geçerek yoğun güvenlik tedbirleri aldı. 2004'te Süper Lig'den Beşiktaş tarafından küme düşürüldüklerine inanan Yeşil-Beyazlı taraftarlar, o tarihten bu yana Kartal ile oynadıkları karşılaşmalara daha farklı bir gözle bakmaya başladı. Ligde 7 Mayıs 2011'de Bursa'daki karşılaşma daha başlamadan saha dışında çıkan büyük olaylar nedeniyle iptal edilmiş ve 3-0 Beşiktaş lehine tescil edilmişti.

 

ORMAN BİTİRMEK İSTİYOR


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada bu olayların son bulması için elinden geleni yapacaklarını belirtti. Ama buna rağmen taraftarlar arasındaki gerginlik hâlâ tüm sıcaklığını koruyor. Bugünkü karşılaşma için bu nedenle geniş güvenlik önlemleri alınacak.

 

GÖRKEMLİ KARŞILAMA


Bursa maçı için deniz yoluyla Mudanya'ya gelen Beşiktaş kafilesini Bursa Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Ozan Eroğlu ile 300 taraftar karşıladı. Meşaleler yakan taraftarlar, Toraman'a çiçek verdi. Beşiktaş kafilesi otele, konaklama giderlerini karşılayan derneğin temin ettiği siyah ve beyaz balonlardan yapılan tünelden geçerek girdi.

 

AVRUPAİ MAÇ


Ligde zirve yarışından kopmak istemeyen Beşiktaş, Avrupa Ligi hesabı yapan Bursaspor'a konuk oluyor. Atatürk Stadı'ndaki mücadele 20.00'de başlayacak. ilk yarıda oynanan maç 3-3 eşitlikle sona erdi. Kartal'da sakatlıkları süren Niang, Hugo Almeida ve Sivok yok.

 

(sporinternet)

 8 Nisan 2013 Pazartesi 08:33

http://www.adabasini.com/haber/besiktas-taraftari-harekete-gecti-10863.html