Çakıcı, kamuoyu araştırmalarının süreci daha iyi anlamak açısından önemli olduğunu belirtti

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı da konuşmasında, seçim sonuçlarının hayırlı olması temennisinde bulundu. LTB’nin kaostan nasıl kurtulacağı konusunda gereken iş birliğini yapacaklarını kaydeden Çakıcı, kazananları tebrik etti.

Çakıcı, kamuoyu araştırmalarının süreci daha iyi anlamak açısından önemli olduğunu belirtti

Çakıcı, seçimlerde yaşanılanlara dikkat çekerek, bazı bakanlık bürokratlarının sandıklarda görev yaptığını ve bunun yasal olmadığını söyledi. Seçimden önceki gece bazı operasyonlarla anketlerde geride olan adayların öne çıktığı yönünde duyumlar aldığını kaydeden Çakıcı, kamuoyu araştırmalarının, süreci daha iyi anlamak açısından önemli olduğunu belirtti.

 

Mehmet Çakıcı, partilerin genel oyunu değerlendirdikleri zaman, CTP’nin oylarını koruyup, artırdığını; UBP-DP ortaklığının ise bin 500 oy kaybettiği sonucuna vardığını belirterek,  “Bütün olanaklarını kullandığı halde oyu düşüyorsa, UBP hükümetinin bu mesajı alması gerekir” dedi. Yüzdelikten çok seçmen sayısının önemli olduğunu kaydeden Çakıcı, TDP’nin ise bin 500 oy artırdığını savundu.

 

Ortada bir hükümet sorunu olduğunu iddia eden Çakıcı, UBP’nin, geriye kalan belediye meclis üyelerini istifa ettirmeyerek, belediyeyi krize sürüklemeyi amaçladığını iddia etti. Çakıcı, Lefkoşa’nın bu noktadan daha kötüye gitmesinin, bütün partilere zarar vereceğini unutmamak gerektiğini söyledi.

 

Mehmet Çakıcı, Lefkoşa’da CTP’nin DP ve TDP ile işbirliği içinde hareket etmesi halinde UBP’nin hesabının tutmayacağını savundu.

 

TAK

 8 Nisan 2013 Pazartesi 20:56

http://www.adabasini.com/haber/cakici-kamuoyu-arastirmalarinin-sureci-daha-iyi-anlamak-acisindan-onemli-oldugunu-belirtti-10905.html