Güney Kıbrıs'ın havası kapanıyor

Güney Kıbrıs'ta kriz, havayolu taşımacılığına darbe vurdu. Ulaştırma Bakanı Mitsopoulos, "Cyprus Airlines faaliyetlerini durdurabilir" dedi.

Güney Kıbrıs'ın havası kapanıyor

Güney Kıbrıs'taki mali krizin etkisi dalga dalga yayılıyor. Son olarak ülkenin havacılık sektörünün de bitme noktasına geldiği açıklandı. Yolcu sayısında büyük düşüş yaşayan havayolu şirketi Cyprus Airlines (Kıbrıs Hava Yolları), hayli sıkıntılı günler geçiriyor. Kıbrıs Hava Yolları, parasız kalan Rumlar'ın seyahat edemez hale gelmesi ve devletin desteğini çekmesi üzerine, sürekli zarar ediyor. Şirketin her an tüm faaliyetlerini durdurma kararı alabileceği açıklandı. Rum Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanı Tasos Mitsopoulos, son dönemde Kıbrıs Hava Yolları'nın büyük kayıplar verdiğini söyledi. Mitsopoulos, devletin şirkete ekonomik destek vermediğini, bu yüzden faaliyetlerini durdurmasının mümkün olduğunu ifade etti.'Başka yollar bulunmalı'


MItsopoulos, Güney Kıbrıs'ın söz konusu şirkete verdiği yardım hakkında sorgulandığını da açıkladı. AB'nin Atina hükümetinden şirkete yönelik nakit akışının sonlandırılmasını talep ettiğini söyleyen Mitsopoulos, "Kıbrıs Hava Yolları'nın çalışmalarına devam etmesi konusunda en kısa sürede başka çareler bulmak gerekiyor" şeklinde konuştu.

 

Sabah10 Nisan 2013 Çarşamba 05:28

http://www.adabasini.com/haber/guney-kibrisin-havasi-kapaniyor-10986.html