Kadriye Denise Sürücü yine rahat duramadı!

Lefkoşa bölgesinde ismi daha önce de dolandırıcılık ve sirkat olaylarına karışan 19 yaşındaki Kadriye Denise Sürücü, yine rahat duramadı. Nisan 2013 ayı içinde misafir olarak kaldığı bir evden bin 300 Amerikan Doları sirkat ettiği gerekçesiyle önceki gün polis tarafından gözaltına alınan zanlı Kadriye Denise Sürücü, dün yargı huzuruna çıkarılarak hakkında soruşturma maksatlı 2 gün tutukluluk emri alındı.

Kadriye Denise Sürücü yine rahat duramadı!

Kıbrıs Postası - Abbas ELMAS


Mahkemede olayla ilgili bulguları aktaran Lefkoşa polis Müdürlüğü Adli Şube'de görevli polis memuru Şerif Avcı, zanlı Kadriye Denise Sürücü'nün 8 - 12 Nisan 2013 tarihleri arasında Lefkoşa'da meydana gelen sirkat suçuyla methalder olduğunu söyledi.

 

Zanlının 8 - 12 Nisan tarihleri arasında Hamitköy'de sakin Hasan Yılmaz'ın ikametgahında misafir olarak bulunduğu bir sırada söz konusu evin mutfak kısmında muhafaza edilen 12 bin Amerikan Doları'ndan bin 300 Doları'nı sirkat ettiğini ve zanlının tasarrufunda 700 Dolar bulunduğunu kaydeden Şerif Avcı, zanlın parayı nerede harcadığının araştırılacağını kaydetti.

 

Zanlı hakkında başlatılan soruşturmanın henüz tamamlanmadığını ve alınması gereken ifadelerin olduğunu dile getiren Şerif Avcı, yürütülen polis soruşturmasının selameti açısında zanlının 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hale Ahmetraşit ise polisin talep ettiği süreyi verdi.

 18 Nisan 2013 Perşembe 06:59

http://www.adabasini.com/haber/kadriye-denise-surucu-yine-rahat-duramadi-11373.html