Saklamaya yardım ettiler

Narkotik polisinin 20 Mart’ta Ali Alevşimşek’in tasarrufunda bulduğu yaklaşık ağırlıkları 2 buçuk kilo olan 720 paket sentetik cannabionid (bonzai) türü uyuşturucunun laboratuvar incelemesinde, başkalarına ait parmak izlerine rastlandı ve iki kişi daha tutuklandı.

Saklamaya yardım ettiler

Ahmet İLKTAÇ

 

Ali Alevşimşek’in uyuşturucuları saklamasına yardım ettiği belirtilen Gürkan Abrauz ve Cumali Ulusu Elidemir dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak haklarında ikişer günlük tutukluluk emri alındı. Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Banu Soyer’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Kutlu yeminli şahadet verdi. Tanık polis, 20 Mart 2013 tarihinde Gazmağusa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyon sonucu Ali Alevşimşek’in tasarrufunda toplamda 720 paket olmak üzere 2 kilo 349 gram 550 miligram sentetik cannabionid türü uyuşturucu madde ele geçirildiğini söyledi.

 

Polis memuru, Ali Alevşimşek’in 27 Mart 2013 tarihinde teminata bağlandığını ancak teminat şartlarını yerine getiremeyip Merkezi Cezaevi’ne gönderildiğini kaydetti. Ali Alevşimşek’in tasarrufunda bulunan uyuşturucu maddelerin laboratuara gönderilerek parmak izi analizi yapıldığını ifade eden Kutlu, zanlı 1 Gürkan Abaruz’un parmak izine rastlandığını söyledi. Mehmet Kutlu, bu gelişmenin ardından 16 Nisan 2013 tarihinde cezaevinde bulunan Ali Alevşimşek’in sorgulandığını dile getirdi. Kutlu, Ali Alevşimşek’ten yapılan soruşturmada mart ayında zanlı 2 Cumali Ulusu Elidemir’in direktifi doğrultusunda 2 bin 780 paket uyuşturucuyu zanlı 1 Gürkan Abaruz’un Derince köyünde anne ve babası ile birlikte kaldığı evin yardımcı odasına götürdüğünü öğrendiklerini belirtti. Ali Alevşimşek’in yapılan sorgulamasında söz konusu uyuşturucu maddeleri Gürkan Abaruz ile birlikte saydıklarının öğrenildiğini ifade eden Kutlu, daha sonra söz konusu uyuşturucu maddelerin 2 bin adedinin Abaruz tarafından lastik içerisine konularak ailesinin mandırasına saklandığını dile getirdi.

 

Mehmet Kutlu, Ali Alevşimşek’in uyuşturucuların 780 adedini Gazimağusa’daki evine getirdiğini ve bir valizin içine sakladığını, 50 paketini de zanlı 1 Gürkan Abaruz’un aldığının öğrenildiğini açıkladı. Tahkikat memuru, ortada çok miktarda uyuşturucu maddenin olduğunu, söz konusu uyuşturucu maddelerin tespitinin yapılması gerektiğini ifade etti. Zanlı 1 Abazur ve zanlı 2 Elidemir’in Gazimağusa’da tespit edilerek yakalandıklarını ifade eden Kutlu, her iki zanlının da evinin arandığını ancak kanunsuz herhangi bir şeye rastlanmadığını dile getirdi. Uyuşturucu maddeler ile ilgili olarak bir kişinin daha arandığını belirten Kutlu, mahkemeden soruşturmanın selameti açısından zanlıların 2 gün süre ile poliste tutuklu kalmalarını talep etti. Talebi yerinde bulan Yargıç Banu Soyer, istenen tutukluluk emrini verdi.18 Nisan 2013 Perşembe 07:51

http://www.adabasini.com/haber/saklamaya-yardim-ettiler-11382.html