Dokuz ayda yapılan yol çöktü

Lefkoşa’da bulunan Seyfi Akdeniz Sokak yolundaki su borusunun patlaması sonucu yol boyunca çamurlu yollar oluştu. Bölgede yaşayan vatandaşların durumu Su Dairesi’ne şikâyet etmesi üzerine altı ay sonra başlatılan yol onarımı üç ayda yapıldı ancak o yolda göçtü.

Dokuz ayda yapılan yol çöktü

Davut ULAŞ-HALKIN SESİ

 

Lefkoşa’da yaşayan Çevre Konutları sakinlerinin yol çilesi bitmiyor. Bölgedeki vatandaşlarının tek geçiş yolu olan Seyfi Akdeniz Sokak üzerindeki su şebekesi bundan dokuz ay önce patladı. Su Dairesi’ne bağlı ekipler kazı çalışması yaparak şebekeyi onarıp çukuru öylece bırakması üzerine vatandaşlar şikâyet etmedik merci bırakmadı.

 

ALTI AY SONRA ASFALT ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

 

Ancak bu şikâyete 6 ay sonra yanıt veren Su Dairesi, özel bir şirket tutup yol onarım çalışması başlattı. Özel şirketin, üç ay boyunca dört metrekarelik bir yola az miktarda asfalt dökmesi sonucu yol göçerek yeniden bir çukur oluşturdu. Bu duruma sitem eden bölge sakinleri, dokuz ay boyunca ancak bu çalışmayı yapabildiklerini belirttiler. Vatandaşlar “ Devlet dört metrekarelik bir yolu bile onaramadı. Araçlarımızın altını vuruyoruz yazık devletin parasına yazık” diyerek sitem ettiler.

 22 Nisan 2013 Pazartesi 12:45

http://www.adabasini.com/haber/dokuz-ayda-yapilan-yol-coktu-11593.html