Microsoft'un Yeni CEO'su Kim Oldu?

Microsoft'un yeni CEO'su Hintli Satya Nadella oturdu. Microsoft'un CEO'su Satya Nadella Kimdir?

Microsoft'un Yeni CEO'su Kim Oldu?

Microsoft'un yeni CEO'su Hintli Satya Nadella oturdu. Microsoft'un CEO'su Satya Nadella Kimdir?

Microsoft'un tepe yönetiminde büyük değişiklik. Microsoft'un CEO koltuğuna Hintli Satya Nadella oturdu. Mİcrosoft'un CEO'su Satya Nadella Kimdir?

Teknoloji devi Microsoft'un başına kimin geçeceği oldukça merak ediliyordu.  Microsoft'un CEO koltuğuna oturan kişi Hintli Satya Nadella oldu. Mİcrosoft'un CEO'su Satya Nadella Kimdir?

Teknoloji devi Microsoft'un başına Hintli Satya Nadella geçti. Bill Gates Satya Nadella'nın yeni görevi ile ilgili açıklama yaptı. Satya Nadella Kimdir?

Nadella Microsoft'un Bulut ve Kurumsal Çözümler Bölümünü Başkanı olarak görev yapıyordu. Nadella'nın CEO'luk deneyimi bulunmuyor. Nadella'nın CEO koltuğuna oturması büyük yankı uyandırdı.Microsoft Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi Bill Gates, Satya Nadella'nın yeni görevi ile ilgili görüşlerini bildirdi:

"İçinde bulunduğumuz dönüşüm sürecini yönetebilecek Satya Nadella'nın daha uygun bir isim düşünemiyorum. Satya sağlam mühendislik becerileri, iş odaklı vizyonu ve insanları bir araya getirebilme becerisiyle kendini kanıtlamış bir lider.

SATYA NADELLE KİMDİR?

Satya Nadella'nın Microsof'taki sorumluluk sahasını, Microsoft'un en hızlı büyüp, en fazla kâr ettiği, ''cloud'' ve teşebbüs ünitesi oluşturuyordu. Nadella, henüz önce de şirketin iş ve online hizmeleri biriminden mesul Başkan Yardımcısı görevinde yer alıyordu. Microsoft, CEO Steve Ballmer'in ağustos ayında emekliye ayrılacağını açıklamasının ardından CEO arayışına girmişti.5 Şubat 2014 Çarşamba 16:41

http://www.adabasini.com/haber/microsoftun-yeni-ceosu-kim-oldu-146625.html