Emanet parayı cebe atıp kaçmak istedi!

KKTC'ye 27 Aralık 2016 tarihinde turist olarak gelen ve Dörtyol ağıllar bölgesinde kalan Müslüm Türkmen, şirkette çalışan işçilere vermesi için kendisine emanet edilen 800 Euro ile 100 TL parayı sirkat ettiği gerekçesiyle yurt dışına çıkış yapmak istediği esnada tespit edilerek tutuklandı.

Emanet parayı cebe atıp kaçmak istedi!

"Emanetçi tarafından sirkat" suçlamasıyla dün Mağusa Kaza Mahkemesi'ne çıkarılan zanlı Türkmen, davaları görüşülünceye değin 1 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Yurtdışına çıkış yapmak isterken tutuklandı...

Meselenin tahkikat sorumlusu Müfettiş Muavini Hüseyin Özer, zanlı Müslüm Türkmen'in, 30 Aralık  tarihinde Dörtyol ağıllar bölgesinde Mehmet Gök tarafından şirkette çalışan işçilere verilmesi için kendisine emanet edilen 800 Euro ile 100 TL'yi alarak sirkat ettiğini açıkladı. Zanlı Türkmen'in 1 Ocak tarihinde Ercan Havaalanından yurt dışına çıkış yapmak istediği sırada tespit edilerek tutuklandığını belirten Özer, zanlının vermiş olduğu gönüllü ifadesinde suçunu kabul ettiğini ve sirkat edilen paraların bulunduğunu açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Özer, 27 Aralık 2016 tarihinde KKTC'ye giriş yapan ve turist statüsünde bulunan zanlının davaları görüşülünceye değin 3 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini talep etti.

Tutuklu yargılanacak...

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hazal Hacımulla, zanlı Müslüm Türkmen'in davaları görüşülünceye değin 1 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi.3 Ocak 2017 Salı 16:29

http://www.adabasini.com/haber/emanet-parayi-cebe-atip-kacmak-istedi-419077.html