Bu yaz Lefkoşa bir başka güzel!

Adanın tam merkezinde yer alan Lefkoşa’nın Tunç Çağı'na kadar uzanan zengin bir geçmişi var. M.S. 11. yüzyılda Kıbrıs’ın başkenti olan Lefkoşa, Kraliyet Sarayı ve toplamda 50 kilisenin bulunduğu muhteşem bir mimariler şehrine dönüştürdü. Bugünse zengin tarihi geçmişini birbirinden ilginç kültürel etkinlikler ve festivallerle harmanlıyor.

Bu yaz Lefkoşa bir başka güzel!

Kentin kalbi, 16. yüzyıl Venedik duvarlarıyla çevrili ve müzeler, eski kiliseler ve ortaçağ binaları ile yılların nostaljik atmosferini koruyor. Dünyada bir ilk olarak hem Kuzey Kıbrıs’ın hem de Kıbrıs Cumhuriyeti’nin başkenti olan Lefkoşa, bu anlamda ikiye bölünmüş durumda. İngilizcedeki adı Nicosia Island olan Lefkoşa ile ilgili derlediğimiz ilginç bilgilere mutlaka göz atın:

Akdeniz’in en önemli çağdaş, iş ve kültür merkezi haline gelen Lefkoşa’daki Bizans kiliseleri, manastırlar, arkeolojik alanlar ve büyüleyici manzaralara ev sahipliği yapan köylere hayran kalacaksınız. İşin güzel tarafıysa bu denli doğa harikası bir yere İstanbul’dan sadece 1,5 saatlik uçak yolculuğu ile ulaşabilirsiniz. Lefkoşa uçak biletinizi almadan önce fiyat araştırmaları yapmayı unutmayın. Ayrıca bazı dönemlerde yapılan sezonluk kampanya ve promosyonlardan anında haberdar olmak için de oBilet’i takip edebilirsiniz. 

Türkiye’nin İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen, İzmir Adnan Menderes, Antalya, Adana, Ankara, Gaziantep, Hatay, Ordu-Giresun gibi havalimanlarından aktarmasız olarak ulaşabileceğiniz Ercan Havalimanı, Lefkoşa şehir merkezinden yalnızca 23 km uzaklıkta yer alıyor. İstanbul Lefkoşa başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerinden Lefkoşa uçak bileti almak için oBilet online uçak bileti satış platformu'nu kullanabilirsiniz.5 Temmuz 2017 Çarşamba 14:43

http://www.adabasini.com/haber/bu-yaz-lefkosa-bir-baska-guzel-425691.html