Ercan'da bayram yoğunluğu

Ercan bayramda çok kalabalık olacak, toplam 385 uçuş gerçekleştirilecek.

Ercan'da bayram yoğunluğu

Uzun bayram tatilini değerlendirmek isteyen çok sayıda kişi dünden itibaren yolculuklarına başladı, Ercan Havaalanı yoğunlaştı.  Bu nedenle dünden bu yana Ercan Devlet Havaalanı’nda uzun süredir görülmemiş bir yoğunluk yaşanıyor. KKTC’ye charter seferler yapan şirketler de dahil olmak üzere toplam 6 havayolu şirketi 6 günlük bayram periyodunda toplam 385 uçuş gerçekleştirecek. En fazla sefer ise İstanbul’a olacak.

 

PAZARTESİ  GÜNÜ REKOR…

 

Sivil Havacılık Dairesi’nin uçuş listesinden elde ettiği verilere göre; ortalamayı yükselten günlerin başında bayramın birinci günü olan bugün geldi.  Bugün ülkemizde 68 uçuş yapılacak. Ancak en yüksek uçuş sayısına bayram tatiliyle birleşen  29 Ekim Pazartesi günü ulaşılacak. Pazartesi günü Ercan Devlet Havaalanı’nda 79 uçuş gerçekleştirilecek.

 

EN ÇOK İSTANBUL…

 

Uçuş listesi incelendiğinde Türkiye’nin birçok noktasına uçulduğu gözlemleniyor. Birçok bölgeden de yurt dışı uçuş bağlantıları yapılıyor. KKTC’den 6 günlük bayram periyodu süresince en fazla uçuş yapılan şehir İstanbul olacak. Uçuş listelerine göre Ercan ile İstanbul arasında karşılıklı 101 sefer gerçekleştirilecek.

 

PEGASUS AÇIK ARA LİDER…

 

Şirketler arası rekabete bakıldığında  Pegasus Hava Yolları’nın açık ara liderliği var. Pegasus 6 günlük Ramazan Bayramı periyodunda 187 sefer gerçekleştirecek. Pegasus’u 95 sefer ile Türk Hava Yolları izliyor. Atlas Hava Yolları 74, Onur Hava Yolları da 26 sefer gerçekleştirecek.26 Ekim 2012 Cuma 11:53

http://www.adabasini.com/haber/ercanda-bayram-yogunlugu-556.html