DP’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

DP Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanının 89. yıl dönümünü nedeni ile bir mesaj yayınladı.

DP’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Kurtuluş  Savaşı’nın Cumhuriyet ile taçlandırıldığı gün ve Türk tarihinin en önemli dönüm noktası olan Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanının 89. yıl dönümünü coşkuyla kutluyoruz.

 

Anavatanın izinde, Atatürk’ün ilkeleri ışığında özgürlük ve bağımsızlık için mücadele veren Kıbrıs Türk halkı, ikinci bağımsız Türk Devletini kurmanın onurunu yaşamıştır. Atatürkçülüğü bir yaşam biçimi olarak sürdüren Kıbrıs Türk Halkı bu onuru, en Başta Ulu Önder Atatürk ve onun oluşturmuş olduğu güçlü Türkiye Cumhuriyeti’nden almış olduğu destek ve karşılıklı dayanışma ile başarabilmiştir.

 

Müzakerelerin devam ettiği bu hassas dönemde Kıbrıslı Türkler ile Anavatan Türkiye arasındaki güçlü bağları zayıflatma projesi gözlerden kaçmamalıdır. Bilerek veya bilmeyerek bu güçlü bağın zayıflatılması yönünde atılacak adımlar bu adanın iki sahibinden biri olmamızdan kaynaklanan toplumsal haklarımızı kaybetmemizi gündeme getirecektir. KKTC vatandaşları olarak, Atatürk’ün bize gösterdiği yolda, egemenliğimize sahip çıkma yolunda kararlı bir şekilde yürümeye devam edeceğiz. 89. yılını kutlayan Türkiye Cumhuriyeti bizim için en güzel örneği teşkil etmektedir. Cumhuriyeti iyi veya kötü idare edenler bizleriz. Kendi irademizi kullanarak iyi veya kötü idareciyi iş başına getirenler de bizleriz. Zamanı geldiğinde değiştiren de biz oluruz.

 

Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin 89.yıldönümü vesilesiyle, Devletlerimizin kuruluş mücadelesine katkı koyan, şehit düşen ve gazi olan her bireyi minnetle anar, küllerinden yeniden doğmayı başaran mücadele ruhuna saygı duyarak, Kıbrıs Türkünün özgürlüğüne, bağımsızlığına ve Devletine sahip çıkma ülküsünden vazgeçmiyeceğini tekrarlarız.

 

Bu düşüncelerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm Türk ulusuna kutlu olsun diyoruz.28 Ekim 2012 Pazar 12:37

http://www.adabasini.com/haber/dpnin-29-ekim-cumhuriyet-bayrami-mesaji-597.html