RMMO'da akaryakıt krizi tatbikat erteletti, ordu felç oldu

Ekonomik kriz gerekçe gösterilerek RMMO’nun “DİMİTRA” kod isimli yıllık planlı tatbikatının ertelenmesi, akaryakıt eksikliği nedeniyle de kara ve hava imkânlarının 1 Ekim’deki resmî geçitte teşhir edilmemesi kararlarının ardından RMMO’nun bütün muharip birliklerini hareketsiz kılacak yeni bir karar alındığı haber verildi.

RMMO'da akaryakıt krizi tatbikat erteletti, ordu  felç oldu Ekonomik kriz gerekçe gösterilerek RMMO’nun “DİMİTRA” kod isimli yıllık planlı tatbikatının ertelenmesi, akaryakıt eksikliği nedeniyle de kara ve hava imkânlarının 1 Ekim’deki resmî geçitte teşhir edilmemesi kararlarının ardından RMMO’nun bütün muharip birliklerini hareketsiz kılacak yeni bir karar alındığı haber verildi.

Mahi “Flaş, Milli Muhafız Ordusu Felç Oluyor... Ekonomik Kriz Bahanesiyle Yeni Kabul Edilemez Karar” başlığıyla yansıttığı haberinde, Rum Savunma Bakanlığı ve RMMO komutanlığının RMMO birliklerine sağlanan akaryakıtı asgari düzeye indirdiğini, bu nedenle bütün muharip kara imkânlarının (tank, zırhlı v.b.) yerlerinden kımıldayamadığını yazdı.


Gazete askeri kaynaklara dayandırdığı haberinde RMMO’da sadece gündelik ihtiyaçların karşılanmasına yetecek araçların hareket edebildiğini, bunların da subayların ulaşımını veya askerleri mevzilere, hastanelere, v.b. taşıyan araçlar olduğunu yazdı.


Habere göre RMMO’nun uçar ve yüzer imkânlarına sahip birliklerinde de akaryakıt miktarı asgariye düşürüldü, bu imkânlar da görevlerini yerine getirmekte zorlanıyor.


Haber Kaynağı: TAK

 10 Şubat 2013 Pazar 19:56

http://www.adabasini.com/haber/rmmoda-akaryakit-krizi-tatbikat-erteletti-ordu--felc-oldu-6862.html