Denktaş: ''Erken seçim Mart'ta''

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, Mart ayında erken seçimin gündeme gelmesinin kaçınılmaz olduğunu savundu.

Denktaş: ''Erken seçim Mart'ta''

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, Mart ayında erken seçimin gündeme gelmesinin kaçınılmaz olduğunu savundu.

 

DP’nin hedefinin ilk seçimlerde hükümeti kuran parti olmak olduğunu da belirten Serdar Denktaş, “Tek hedefimiz hükümeti kuran parti olmaktır.

 

Çünkü, öyle bir noktaya geldik ki, memlekette parası olan da olmayan da mutsuz, işi olan da olmayan da göç etmeyi düşünüyor. İnsanımız her geçen gün devletinden soğuyor. Gençler devlet dairelerinde veya makamların önünde iş dilenen konumuna mahkum edildi” dedi.

 

DP’den yapılan açıklamaya göre, geçen akşam İskele ilçesine bağlı, Yarköy’den çoğunluğu gençlerden oluşan 32 kişi DP rozetini taktı.

 

Törende konuşan  DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, Kadın ve Gençlik Örgütlerinin örgüt yapılarının kendi güç ve çalışmaları ile özerk bir yapıya sahip olduklarını belirtti.

 

Halkın rica etmeden hakkını arayabileceği bir ülke inşa etmeyi planladıklarını sözlerine ekleyen Denktaş, ülkenin ekonomik yapısına da dikkat çekerek, “Bugün yaşadığımız bu durumdan memnun muyuz?” diye sordu.

 

Hükümeti de eleştiren DP Genel Başkanı; “Bir iktidar var olan sorunları çözmek, halkın refah seviyesini yükseltmek için uğraşır. Peki iktidara bakıyoruz, onlar neyle uğraşıyorlar? Kurultay hesaplaşması, koltuk kavgası... Dahası var olan sorunlar yetmezmiş gibi her geçen gün yeni bir sorun yaratmakla uğraşıyorlar” iddiasında bulundu.

 

Alternatifsiz tek parti olduklarını savunan DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, “Kooperatifleşerek, ülkede çok daha iyi organize olarak, her gencin kendi bölgesinde, kendi geleceğini kurabileceği bir ortamı nasıl oluşturabilirizi madde madde hesaplıyoruz” dedi.

 

“Ben size cennet vaat etmiyorum. Gelin yaşamakta olduğumuz bu cehennemden hep birlikte kurtulalım diyorum” diyen Serdar Denktaş, hükümeti kuran parti oldukları taktirde bugün yaşanılan hiç bir sorunun kalmayacağını ileri sürdü.

 

Denktaş, partiye yeni katılanlara da seslenerek; “Beyninize ve gönlünüze hitap edebiliyorsak gelin bu yolu hep birlikte yürüyelim ancak hala daha aklınızda soru işaretleri varsa o zaman bir kez daha düşünün. Çünkü biz sorgulayan, düşüncesini korkmadan cesaretle söyleyebilen, öneriler sunabilen, boş vaatlere kanmayacak kadar bilinçli bir topluma özlem duyuyoruz” dedi.

 

CENNETOĞLU

DP İskele İlçe Başkanı Ahmet Cennetoğlu, konuşmasında ülkenin içinde bulunan sıkıntılarına dikkat çekti.

 

Var olan sorunlar karşısında duyarsız kalmalarının söz konusu olamayacağının altını çizen Cennetoğlu, “Mevcut hükümet yönetiminin beceriksiz icraatları nedeniyle ülke kaosa sürüklenmektedir. Özellikle bugünkü yönetim ülkenin fatihasını okuyor” iddiasında bulundu.

 

ÖZTÜRK

DP Gençlik Örgütü Başkanı Münür Öztürk de konuşmasında gençliğin sorun, sıkıntı ve taleplerini gündeme getirdi.

 

“Gençlerimizin bir kısmı ülkemizi terk ederken, bir kısmı da göç planları kuruyor. Neden? Çünkü, işsizlik almış başını gidiyor, özel sektör çalışanları geleceğini planlayamıyor. Ekonomik sıkıntı bahanesiyle gençler işten çıkarılıyor, kendi ayakları üzerinde durabilme mücadelesi içinde olanlar ise vergiler nedeniyle kepenk kapatıyor. Peki hükümet bu konuda bir önlem alıyor mu? Hayır” diyen Öztürk, gün geçtikçe ülke gidişatının kötüye gittiğini savunarak, hükümeti  bu duruma seyirci kalmakla suçladı.1 Kasım 2012 Perşembe 14:10

http://www.adabasini.com/haber/denktas-erken-secim-martta-728.html