Bakan'dan Taksim Gezi Parkı açıklaması

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Taksim Gezi Parkı'ndaki ağaç kesimiyle ilgili, "O bölge küçük bir alan ağaç sayısı da son derece sınırlı, zaten şu anda da İstanbul'da ağaçlandırma çalışmaları dolu dizgin devam ediyor" diye konuştu.

Bakan'dan Taksim Gezi Parkı açıklaması

Eroğlu, "Orada kesilen ağaç varsa merak etmeyin 100 katını dikeriz. Biz zaten şuanda İstanbul'da 5 milyon adet fidanın dikilmesi için karar aldık. Şu anda 3. temel atma töreni gerçekleşti. Allah nasip ederse bunun için de kesilenler için  taşıyoruz. 5 katını dikeceğiz İstanbul'da ağaçlandırma çalışmaları dolu dizgin devam ediyor.Orası küçük bir alan. Ağaç sayısı son derece sınırlı. Ege'de 11 yangınımız oldu İzmir Muğla ve diğer taraflarda. Çok şiddetli rüzgar vardı. Hava araçları kalkamadı ama karadan müdahale edildi. Sabuncubeli'ndeki yangın dün akşam söndürüldü. Yanan alan çok değil teşkilatımız çalışıyor" dedi.

Orman Bakanı Veysel Eroğlu Ege'de çıkan yangınlarla ilgili söndürme çalışmalarının tamamlandığını sözlerine ekledi.30 Mayıs 2013 Perşembe 14:43

http://www.adabasini.com/haber/bakandan-taksim-gezi-parki-aciklamasi-84881.html