Maraş KKTC toprağıdır

Eroğlu, Maraş Birlik Bütünleşme ve Dayanışma Derneği’ni ziyaretinde “Maraş’tan Rum tarafına taviz yok” mesajını verdi.

Maraş KKTC toprağıdır

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Maraş’ın KKTC toprağı olduğunu vurguladı.


Gazimağusa’da Maraş Birlik Bütünleşme ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret eden Eroğlu, Dernek Başkanı İdris Demirsöz ve heyeti ile görüştü.


Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, burada konuşan Eroğlu, KKTC’nin, 1974 öncesi ve sonrasında Türkiye ve Kıbrıs’ın farklı bölgelerinden gelen insanların yaşadığı bir devlet olduğunu söyledi.


Eroğlu, “Hepimiz Türk’üz, Türk olmanın onuru ve bir başka Türk devleti kurmanın gururuyla KKTC’de varlığımızı sürdürüyoruz. Bir devlet kurmak her halka nasip olmaz. Biz 1983’te, 1974 Mutlu Barış Harekatı’nın yarattığı coğrafyada bir devlet kurmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.


Tüm halk ve siyasi partilerin KKTC’yi yaşatmak için birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğini, bu ulusal davanın savunulmasının herkesin görevi olduğunu vurgulayan Eroğlu, “Bu konuda birlik ve beraberliğimizi dış dünyaya göstermek, her zaman bizim için güç kaynağıdır” diye konuştu.


Eroğlu, kapalı Maraş’ın KKTC topraklarında olduğuna da dikkat çekti ve “Maraş’tan Rum tarafına taviz yok” dedi.


Dernek Başkanı Demirsöz de, derneğin adını kapalı Maraş’tan aldığını, üyelerinin Kıbrıslı Türk ve 1974 yılında Türkiye’den ülkeye göç eden kesimden oluştuğunu anlattı.


Demirsöz, “Böylesi bir dokuyu oluşturduğumuzdan oldukça memnunuz. Dernek üyelerimizin tek hedefi yaşanabilir bir KKTC’ye sosyal ve kültürel olarak katkı sağlamaktır” dedi.


Demirsöz, Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti de ifade etti.11 Kasım 2012 Pazar 13:51

http://www.adabasini.com/haber/maras-kktc-topragidir-983.html